Lithuania

„Klaipėdos nafta“ skolinsis iš NIB iki 160 mln. Eur

Valstybės valdomos „Klaipėdos naftos“ akcininkai trečiadienį pritarė antrajai paskolai iš Šiaurės investicijų banko (NIB). Iki 160 mln. Eur paskola bus skirta Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SkGD) terminalo laivo-saugyklos „Independence“ išpirkimui ar kito panašaus laivo įsigijimui.

NIB paskola bus suteikiama iki 25 m. laikotarpiuų ją paimti reikės iki 2024 m. pabaigos, per „Nasdaq“ Vilniaus biržą pranešė „Klaipėdos nafta“.

Gruodžio pabaigoje „Klaipėdos nafta“ su NIB pasirašė 25 m. trukmės 134,1 mln. Eur sutartį – lėšos skirtos optimizuoti SkGD terminalo išlaikymo kaštus, tai yra, mažinti juos trumpalaikėje perspektyvoje, paskirstant išlaidas ilgesniam laikotarpiui. 

Įmonės valdyba pernai lapkritį pavedė vadovybei iki šių metų balandžio pabaigos su banku susitarti dėl finansavimo laivo išpirkimui, o iki 2021 metų gegužės pabaigos – suderinti su Europos Komisija, kad paskola atitinka valstybės pagalbos reikalavimus.

Anksčiau skelbta, kad „Klaipėdos nafta“ antrąją paskolos sutartį su NIB planuoja pasirašyti šių metų pradžioje. Tikėtina, kad tai įvyks kovo mėnesį. 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Gauk nemokamą PRAMONĖS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Rašyti komentarą