Lithuania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

„Litgrid“: didmeninė elektros kaina Lietuvoje per savaitę sumažėjo 22%

Dėl palankių oro sąlygų bei daugiau nei dvigubai padidėjusios vėjo jėgainių gamybos vidutinė didmeninė elektros energijos savaitės kaina „Nord Pool“ biržos Lietuvos kainų zonoje per savaitę sumažėjo 22%, iki 111 Eur už megavatvalandę (MWh), skelbia elektros perdavimo operatorė „Litgrid“.

Rugsėjo 18–24 dienomis vidutinė didmeninė elektros energijos savaitės kaina Latvijoje kito taip pat kaip Lietuvoje, o Estijoje mažėjo 21% ir siekė 106 Eur.

Pasak „Litgrid“ Rinkos plėtros skyriaus vadovės Aistės Krasauskienės, dėl vėjuotų ir lietingų orų elektros kainos iki rekordinių žemumų nukrito ir Skandinavijoje.

„Elektros perteklius buvo toks didelis, jog visas septynias savaitės dienas formavosi neigiamos valandinės elektros kainos – tai vykdavo pučiant stipriam vėjui naktį arba vidurdienį šviečiant saulei. Neigiamos elektros kainos yra signalas rinkai, kad sistemoje yra didelis generacijos perteklius ir negalint padidinti suvartojimo, elektros generacija turi būti sumažinama, siekiant išlaikyti gamybos ir vartojimo balansą“, – pranešime teigė A. Krasauskienė.

Be to, šeštadienio naktį po beveik tris savaites trukusio remonto buvo įjungta „NordBalt“ jungtis tarp Lietuvos ir Švedijos, o sekmadienį  kitos paros (angl. day-ahead) prekybos rinkoje buvo išparduota 97% jungties pralaidumų importui iš Skandinavijos. 

Elektros suvartojimas Lietuvoje praėjusią savaitę sumažėjo 0,5% ir siekė 201 gigavatvalandę (GWh). Lietuvoje vietos elektrinės užtikrino 51% šalies elektros suvartojimo. Bendrai Lietuvoje pagaminta 102 GWh elektros – 4% mažiau nei prieš savaitę. 

Vėjo jėgainių gamyba praėjusią savaitę Lietuvoje augo daugiau nei du kartus, iki 50 GWh, hidroelektrinių – apie 15%, iki 10 GWh, tuo metu šiluminių elektrinių gamyba mažėjo apie 60%, iki 18 GWh, saulės elektrinių – 22,7%, iki 17 GWh. 

Per savaitę vėjo jėgainės pagamino 49% Lietuvoje generuotos elektros energijos, saulės elektrinės – 17%, šiluminės elektrinės – 18%, hidroelektrinės – 10%, o kitos elektrinės – 6%.

49% šalies elektros poreikio buvo importuoti. Bendras importas augo 7%, iki 116 GWh. 13% elektros į šalį pateko iš Skandinavijos per „NordBalt“ jungtį, 38% iš Lenkijos, 48% per sieną su Latvija.

Bendras elektros srautas iš Lietuvos augo 81%, iki 8 GWh. 96% eksporto iš Lietuvos buvo nukreipta į Lenkiją, o likę 4% – į Latviją.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.