Lithuania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Maldyvuose išrinktas naujas prezidentas 

„Nesvarbu, kokia jų politinė priklausomybė, prieš mane jie visi yra Maldyvų piliečiai“, – vėlų šeštadienio vakarą po pergalės šalininkams sakė M. Muizzu.

„Jie turi tas pačias teises. Jie turi teisę į lygybę visose srityse“, – pridūrė jis.

Kinija iš karto nereagavo į jo pergalę, tačiau Indijos ministras pirmininkas Narendra Modi (Narendra Modis) sekmadienį pasveikino M. Muizzu.

Naujasis Delis yra „įsipareigojęs stiprinti laiko patikrintus Indijos ir Maldyvų dvišalius santykius“, sakoma N. Modi pranešime socialiniame tinkle „X“.

Prabangiais paplūdimio kurortais garsėjantys Maldyvai yra atolų grandinė, išsibarsčiusi 800 km už ekvatoriaus. Valstybė yra strategiškai svarbioje vietoje, prie vieno judriausių pasaulio laivybos kelių iš rytų į vakarus. 

45-erių M. Muizzu antrajame rinkimų ture surinko 54 proc. balsų, todėl dabartinis prezidentas Ibrahimas Mohamedas Solihas (Ibrahimas Mohamedas Solihas) šeštadienį prieš pat vidurnaktį pripažino savo pralaimėjimą.

„Jis pradėjo rengti savo komandą, – sekmadienį sakė M. Muizzu artimas šaltinis. – Jis nori sklandaus ir taikaus perėjimo“.

61-erių I. M.  Solihas, einantis prezidento pareigas, kol lapkričio 17 dieną bus inauguruotas jo įpėdinis, įprastą sekmadienio darbo dieną paskelbė nedarbo diena.

Sekmadienio rytą salos sostinės Malės gatvėse buvo ramu.

Pernai per susitikimą su Kinijos komunistų partijos pareigūnais M. Muizzu sakė, kad jo partijos sugrįžimas į valdžią „taps dar vienu stiprių mūsų dviejų šalių ryšių etapu“.

Rezultatas pakenkė I. M. Soliho pastangoms sugrąžinti šalies diplomatinę poziciją Naujojo Delio atžvilgiu nuo tada, kai jis prieš penkerius metus pradėjo eiti pareigas.

I. M. Solihas iš karto nereagavo į M. Muizzu prašymą išlaisvinti buvusį šalies lyderį Abdullą Yameeną (Abdulą Jaminą) iš kalėjimo ir paskirti jam namų areštą sostinėje.

M. Muizzu buvo A. Yameeno, kuris atlieka 11 metų laisvės atėmimo bausmę už pinigų plovimą, kai 2013–2018 metais buvo valdžioje, įgaliotasis kandidatas.