Lithuania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Maskvos pareigūnai teigia, kad Rusijos pajėgos šiemet pritraukė 385 tūkst. naujų karių

Rusija nėra oficialiai paskelbusi, kiek karių prarado per šį 20 mėnesių trunkantį puolimą Ukrainoje. Tačiau nepriklausomais vertinimais, jų skaičius siekia dešimtis tūkstančių.

Maskva pradėjo agresyvią verbavimo kampaniją, siūlydama didžiulius atlyginimus ir gerovės programas, kad pritrauktų kuo daugiau karių į kovą Ukrainoje.

„Labai išaugo įdarbinimo į sutartinę karinę tarnybą lygis. Kasdien sutartį su ginkluotosiomis pajėgomis pasirašo daugiau kaip 1 600 žmonių“, – socialiniuose tinkluose paskelbtame vaizdo įraše sakė Rusijos Saugumo tarybos pirmininko pavaduotojas Dmitrijus Medvedevas. 

Praėjusiais metais Rusija, reaguodama į žmogiškųjų išteklių trūkumą, per prieštaringai vertinamą dalinės mobilizacijos kampaniją pašaukė daugiau kaip 300 tūkst. rezervistų.

Konfliktui Rytų Ukrainoje artėjant prie žiemos aklavietės ir augant aukų skaičiui, vis dažniau spėliojama apie naują mobilizacijos etapą.

Anksčiau šią savaitę Ukrainos gynybos žvalgybos agentūra pareiškė, kad šalyje šiuo metu kariauja daugiau kaip 400 tūkst. Rusijos karių.

Vakarų žvalgybos duomenimis, praėjusių metų vasarį Rusija pradėdama plataus masto invaziją į Ukrainą pasiuntė apie 150 tūkst. karių.