Lithuania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Ministras ir streikuojantys mokytojai sekmadienį nesusitiko

Sekmadienį ryte neįvyko planuoti švietimo, mokslo ir sporto ministro Gintauto Jakšto susitikimai su streikuojančiais mokytojais prie Vyriausybės pastato Vilniuje ir kelyje link sostinės – ministro teigimu, ten pedagogų nebuvo.

Pasak G. Jakšto, ryte sostinės V. Kudirkos aikštėje streikuojančių mokytojų nebuvo. 

„Buvau nuėjęs į aikštę pačiame ryte, bet nebuvo mokytojų ten“, – sekmadienį sakė G. Jakštas.

Jo teigimu, streikuojantys mokytojai nebuvo atėję ir į Vyriausybės rūmuose esančias patalpas, kuriose G. Jakštas ir ministerijos darbuotojai laukia problemas pasakyti ir jų sprendimo būdus pasiūlyti norinčių pedagogų.

„Esame atidarę pilietiškumo kambarėlį, kuris yra visiškai šalia jų streiko vietos, kad galėtų patogiai atvykti, bet nei penktadienį, nei šeštadienį, nei šiandien niekas nepasirodė (...) Dabar jau esu namie, mes rotuojamės su kolegomis“, – teigė G. Jakštas.

Sekmadienį taip pat neįvyko apie 10 valandą planuotas susitikimas su į Vilniuje vykstantį streiką nuo Trakų pusės pėsčiomis žygiuojančiais mokytojais, nes, ministro žiniomis, pedagogų ten nebuvo. 

„Planavome vykti pasikalbėti su einančiais link Vilniaus mokytojais, prieš išvykstant dar paskambinome koordinatoriams, organizatoriams paklausti, ar viskas pagal planą, tai pasakė, kad deja, bet niekas neina šiuo metu, neverta važiuoti ir ieškoti, tai neišvykome“, – BNS sakė ministras.

Penktadienį neterminuotą streiką pradėję mokytojai reikalauja spartesnio atlyginimų kėlimo, dalis pedagogų protestuoja Vilniuje prie Vyriausybės, dalis pėsčiomis iš kitų Lietuvos miestų keliauja į sostinę ir ten ketina prisijungti prie kolegų.

Vyriausybė siūlo algas mokytojams kitąmet kelti 21 proc., iš jų 10 proc. – nuo sausio, likusią dalį – nuo rugsėjo, tuo metu Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjunga siekia, kad darbo užmokestis nuo rugsėjo didėtų 20 proc., nuo kitų metų – dar 30 procentų, taip pat reikalauja gerinti darbo sąlygas.

Nacionalinės švietimo agentūros duomenimis, prie streiko prisijungė per 2 tūkst. mokytojų: 132-ose Lietuvos mokyklose iš viso streikuoja 2439 darbuotojai, 2257 iš jų – pedagoginiai darbuotojai, daugumą jų, 2,1 tūkstančio, sudaro mokytojai.

Iš viso įstaigose, kuriose vyksta streikas, dirba 11,2 tūkst. darbuotojų. Jos sudaro apie 7 proc. visų mokymo įstaigų.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjunga teigia, jog streiką pradėjo apie 3 tūkst. pedagogų maždaug 185 švietimo įstaigose.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Verslo aplinka“