Lithuania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

„Miško kuopos“ metu surinkta 115 tonų šiukšlių, talkininkų buvo rekordiškai daug

Per akciją Lietuvos miškuose bendrai surinko apie 115 tonų šiukšlių, pranešė Aplinkos ministerija.

Vien valstybinių miškų urėdijos Šalčininkų padalinyje, aplink Vilnių, surinktos 9 tonos šiukšlių – įvairių atliekų ir apie 40 padangų.

Valstybinių miškų urėdijos generalinis direktorius Valdas Kaubrė pranešime teigė, kad urėdija kasmet iš miškų iškuopia šimtus tonų įvairių atliekų.

Valstybinių miškų urėdijos /Miškų švarinimo talka „Miško kuopa“

Valstybinių miškų urėdijos /Miškų švarinimo talka „Miško kuopa“

„Tikimės, kad ši švarinimo iniciatyva, apimanti gamtos saugojimo, tvarkymo ir bendruomeniškumo elementus, paskatins visuomenę neteršti gamtos ir nepalikti šiukšlynų miškuose“, – teigė V. Kaubrė.

Anot urėdijos, praėjusių metų pavasarį daugiau nei 700 talkininkų visoje Lietuvoje surinko apie 90 tonų įvairių atliekų.

„Miško kuopa“ organizuojama siekiant suburti visuomenę renkant šiukšles, kurios tampa miškų taršos bei gaisrų židiniais Lietuvoje bei šviesti piliečius apie tvarų, atsakingą elgesį gamtoje.

Akcija vyko visuose 26 Valstybinių miškų urėdijos regioniniuose padaliniuose. Vietos, kuriose vyko miškų tvarkymo talka, miškininkų parinktos pagal tai, kur miško teršėjai dažniausiai palieka šiukšles, atsikrato stambiagabaritėmis ar statybinėmis atliekomis.

Į vietas, kuriose vyko talka, iš nustatytų susirinkimo vietų palydėjo bei kartu darbavosi Valstybinių miškų urėdijos miškininkai. Taip pat darbuotojai pasirūpino pirštinėmis, šiukšlių maišais bei užtikrino šiukšlių išvežimą.