Lithuania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Per pratybas bus tikrinama rezervo karių pašaukimo sistema, institucijų sąveika

Nuo pirmadienio dalis Alytaus regiono parengtojo rezervo sąrašuose esančių piliečių gaus informacinio pobūdžio žinutes ir sulauks skambučių iš kariuomenės apie šaukimą atlikti karo prievolę komendantiniame vienete, jeigu šalyje būtų pradėta mobilizacija, pranešė kariuomenė.

„Veikdami kartu su ginkluotųjų pajėgų vienetais, Vyriausybės ir savivaldos institucijomis, nevyriausybinėmis organizacijomis ir piliečiais ruošiamės valstybės gynybai“, – sakė Gynybos štabo viršininkas generolas majoras Mindaugas Steponavičius.

Anot jo, per bendras pratybas bus vertinama sąveika tarp Lietuvos kariuomenės ir institucijų bei organizacijų.

„Gynybos štabo pagrindinis tikslas šiose pratybose sudaryti sąlygas treniruoti karo komendantus, jų pavaduotojus bei Lietuvos šaulių sąjungos komendantinius vienetus, tačiau ne ką mažiau svarbu veikti išvien su kitais ginkluotųjų pajėgų vienetais“, – pabrėžė M. Steponavičius.

Alytaus regione vyksiančių stalo pratybų su praktiniais veiksmais „Perkūno bastionas 2023“ metu bus treniruojama sąveika tarp visų ginkluotųjų pajėgų vienetų ir svarbiausių nacionalinės bei regioninės valdžios elementų.

Mokymuose dalyvaus Nacionalinis krizių valdymo centras, Krašto apsaugos, Vidaus reikalų, Sveikatos apsaugos, Energetikos, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, aštuonios Pietų Lietuvos savivaldybės ir kitos institucijos.

Pirmą kartą į šias pratybas integruota ir Vidaus reikalų ministerijos pratybų dalis „Šventaragio stalas“, kurių metu bus vertinamos institucijų valdymo procedūros nepaprastosios padėties metu bei viešosios tvarkos komendantūrų ir institucijų operacijų centrų veiklos koordinacija.

Kariuomenės teigimu, šios pratybos yra unikali aplinka treniruotis, įvertinti ir aptarti institucijų gebėjimą reaguoti bei veikti krizių, nepaprastosios padėties, mobilizacijos ir karo atvejais.

Be to, suteikiama galimybė peržiūrėti teisinės bazės aktualumą, tobulinti informacijos kaitos procedūras, treniruoti įvairių lygių specialistus ir sprendimų priėmėjus krizių valdymo specifikos.

Pratybos vyks iki penktadienio rugsėjo 29-osios.