Lithuania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Pratybos Kauno rajone: turime mokytis veikti kartu

„Pastarąjį mėnesį suaktyvėjo neidentifikuoti kariškai apsirengę asmenys be aiškių skiriamųjų ženklų. Pastebimas kriminalinių elementų suaktyvėjimas, bandymai patekti į saugomus strateginius objektus. Buvo organizuojami provokaciniai, antivalstybiniai mitingai, pastebėti neatpažintų piliečių pasirodymai prie savivaldybės strateginių objektų. Gauta žvalgybinė informacija, kad priešiškų pajėgų diversinės grupės bandys užgrobti savivaldybės ir jų seniūnijų pastatus, likviduoti vietinius politikus ir neformalius lyderius, užgrobti kelių sankryžas ir tiltus Kauno miesto kryptimi“, – tai tik dalis legendos, pagal kurią visą savaitgalį Kauno rajone vyko didžiausios šiais metais Vytauto Didžiojo šaulių (Kauno apskr.) 2-osios rinktinės pratybos „Kauno rajono Tauras 2023“.

Pratybose nuo ankstyvo penktadienio ryto iki sekmadienio pietų dalyvavo daugiau kaip 600 šaulių, o jiems talkino Viešojo saugumo tarnybos padaliniai, kitos institucijos – Greitosios medicinos pagalbos tarnyba, policijos pareigūnai, ugniagesiai gelbėtojai. Pratybos organizuotos bendradarbiaujant su Kauno rajono savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų operacijų centru ir Kauno rajono savivaldybės seniūnijomis – Raudondvariu, Čekiške, Vilkija, Vilkijos apyl., Batniava, Kulautuva, Kačergine, Zapyškiu.

Tokių pratybų metu mes galime geriau vieni kitus pažinti, imti labiau vieni kitais pasitikėti.

Pagrindinis šių pratybų tikslas buvo derinti bei praktiškai patikrinti Lietuvos šaulių sąjungos Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės pajėgumų veiksmus ir sąveiką vykdant galimas užduotis, numatytas Kauno rajono ekstremalių situacijų plane bei Lietuvos šaulių sąjungos paramos suteikimą valstybinėms institucijoms.

„Džiaugiuosi, kad į pratybas mums pavyksta pritraukti daug įvairių institucijų ir tarnybų, su kuriomis sklandus bendradarbiavimas yra itin svarbus sprendžiant bet kokias mūsų visų susitelkimo reikalaujančias situacijas. Institucijos turi mokėti mums perduoti užduotis, instruktuoti išsamiai ir aiškiai, ką mes turėtume daryti vykdant bendras užduotis. Tokių pratybų metu mes galime geriau vieni kitus pažinti, imti labiau vieni kitais pasitikėti“, – savo įspūdžiais dalinasi Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės vadas ats. kpt. Vytautas Žymančius.

Pratybų metu buvo imituojamos masinės riaušės prie vienos iš seniūnijų, strateginių objektų užėmimai, gaisras lentpjūvėje, vaikų evakuacija iš vaikų reabilitacijos skyriaus, išpuolio pasekmių likvidavimas gydymo įstaigoje ir slaugos pacientų evakuacija, pagalbos teikimas nukentėjusiesiems, ekstremalių įvykių padarinių šalinimas bei kiti būtini veiksmai. Vyko intensyvus šaulių patruliavimas ir specialiųjų tarnybų transporto judėjimas.

„Apsirengęs uniformą netampi kariu, todėl dar vienas ir labai svarbus tokių pratybų tikslas yra padėti šauliams mokytis ir treniruotis, o turimas teorines žinias pritaikyti praktikoje. Kuo bus daugiau galimybių treniruotis, tuo sėkmingiau spręsime iššūkius, išliksime stiprūs kaip organizacija, tinkamai suvaldysime situaciją, jei išauštų diena X. Turime mokytis susikalbėti tarpusavyje, sklandžiai sąveikauti skyrių, būrių, kuopų sudėtyje“, – nuolatinio treniravimosi ir mokymosi svarbą pabrėžia rinktinės vadas V. Žymančius.

Tokio pobūdžio pratybas Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės šauliai organizuoja kasmet vis kitoje savivaldybėje.