Lithuania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Rusija surengė derybas su Talibanu

Rusija, siekdama užmegzti ryšius su naujaisiais Afganistano valdytojais ir įsitvirtinti kaip pagrindinė to regiono galybė, penktadienį priėmė Talibano lyderius deryboms dėl regiono saugumo.

2021 metų rugpjūtį JAV pajėgoms pasitraukus iš Kabulo, Rusija ir Kinija, nepaisydamos didelių ideologinių ir istorinių nesutarimų, surengė derybas su Talibanu.

„Savo ruožtu toliau plėtosime įvairiapusius ryšius su Afganistanu“, – rašytiniame sveikinime Kazanėje vykusių derybų dalyviams sakė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.

Netrukus po amerikiečių pasitraukimo, Talibanas perėmė Afganistano kontrolę, įvedė savo griežtą šariato teisės versiją ir smarkiai suvaržė moterų teises.

Savo komentaruose S. Lavrovas JAV pasitraukimą pavadino visišku fiasko ir išreiškė viltį, kad Vakarai niekada negrįš į Afganistaną ar jo kaimynes.

„Manome, kad JAV ir NATO karinės infrastruktūros sugrįžimas į Afganistano ir kaimyninių valstybių teritoriją yra nepriimtinas“, – sakė S. Lavrovas.

Jis taip pat išreiškė viltį, jog Kabulas „padarys viską, kad sustiprintų kovą su terorizmu ir narkotikais“, atsižvelgdamas į Maskvos susirūpinimą dėl saugumo.

Talibanas Rusijoje oficialiai laikomas teroristine organizacija. Rusai didžiąją XX amžiaus devintojo dešimtmečio dalį kovojo su islamistų sukilėliais Sovietų Sąjungos ir Afganistano kare. 

S. Lavrovo komentarai pasirodė praėjus kelioms dienoms po to, kai su Afganistanu besiribojantis Uzbekistanas priėmė JAV pareigūnus deryboms dėl karinių ryšių stiprinimo.

Šio amžiaus pradžioje Uzbekistanas leido JAV pajėgoms naudotis savo sovietinių laikų oro baze K-2 ir pradėti karines operacijas Afganistane, o 2020 metais surengė bendras pratybas su JAV kariais.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Verslo aplinka“