Lithuania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Skrydžiai į Londono Sičio oro uostą bus tęsiami ir po rugsėjo

Dabartinė sutartis dėl skrydžių į Jungtinės Karalystės sostinėje esantį oro uostą baigia galioti rugsėjo 31 d. LTOU praneša apie naują sutartį, kuria šie skrydžiai bus ir toliau vykdomi.

Susisiekimo ministerija, Lietuvos oro uostai (LTOU) ir Lenkijos nacionalinis vežėjas „LOT Polish Airlines“ pabaigė derybas dėl skrydžių iš Vilniaus oro uosto (VNO) į Londono Sičio (LCY) pratęsimo.

LTOU praneša pasirašę investicijų sutartį su LOT, kuri ir toliau vykdys reguliarius skrydžius tarp šių oro uostų. Pasirašyta sutartis bus įgyvendinama pagal naują skrydžių skatinimo modelį, užtikrinsiantį skrydžių tęstinumą į strategiškai svarbų oro uostą.

„Londonas yra pilotinė naujojo skrydžių skatinimo modelio kryptis, kuria siekėme patikrinti modelio veikimą. Tai – tiltas tarp Vilniaus ir Londono, kuriuo, kaip matome, yra patenkinti abiejų pusių vartotojai. Tikimės, kad Lietuvos oro uostams pavyks šį modelį panaudoti ir kitoms šaliai svarbioms kryptis užtikrinti“, – sako LTOU pranešime cituojamas Marius Skuodis, susisiekimo ministras.

Pranešime cituojama Aušrinė Armonaitė, ekonomikos ir inovacijų ministrė teigia, kad tiesioginis susisiekimas su prioritetinėmis valstybėmis prisideda tiek prie darbo vietų kūrimo, tiek prie atvykstamojo turizmo.

Dalinsis rizikas ir naudą

Sutartis su bendrove „LOT Polish Airlines“ pasirašyta po tarptautinės reguliaraus skrydžio operatoriaus atrankos. LTOU nurodo, kad tarp atrankos kriterijų buvo ir reikalavimas, kad skrydžiai minėta kryptimi būtų vykdomi verslo segmento keleiviams patogiais laikais ir dažniais. Prieš pasirašant sutartį buvo atliktos visos reikalingas kvalifikacijos patikrinimo ir bendro verslo plano derinimo procedūros. Skrydžiai pagal naują modelį prasidės šių metų spalio 1.

Pranešime cituojamas Simonas Bartkus, LTOU generalinis direktorius, aiškina, kad naujasis skatinimo modelis nėra subsidija ar dotacija oro linijoms. Pagal šį modelį tiek šiuo atveju, tiek ateityje sutartys bus sudarytos tik su tomis oro linijomis, su kuriomis bus suderėtas tiek Lietuvos oro uostams, tiek oro bendrovėms finansiškai atsiperkantis konkrečios krypties verslo planas. Abi sutarties šalys prisiims tiek su skrydžio vykdymu susijusias finansines rizikas, tiek ir dalinsis skrydžio generuojama finansine nauda. Visos finansinių rizikų ir naudų pasidalijimo sąlygos yra nustatytos Lietuvos oro uostų ir „LOT Polish Airlines“ oro bendrovės verslo plane.

Pasak jo, ši nauja praktika gali suteikti tvirtą pagrindą ateityje planuojant prioritetinių maršrutų plėtrą pagal analogišką modelį.

Skrydžius tarp Vilniaus ir Londono Sičio nuo 2019 m. gegužės 1 dienos iki šių metų rugsėjo 30 dienos vykdo Lenkijos oro linijų bendrovė „LOT Polish Airlines“. Šis projektas buvo viena iš nedaugelio Europos Komisijos reguliavimo išimčių, leidžiančių oro bendrovei skirti valstybės pagalbą skrydžio vykdymui, kai skrydis Europos Sąjungos (ES) viduje yra pripažįstamas kaip ypatingos svarbos. Tačiau Jungtinei Karalystei pasitraukus iš ES, skrydžių tarp Vilniaus ir Londono Sičio finansavimo pagal šį modelį pratęsti nebegalima.

Lietuvos susisiekimo ir tuometinio ūkio ministrų dar 2018 m. pasirašytu įsakymu Vilnius-Londono sičio oro uostas nustatytas kaip šalies ekonominei ir socialinei plėtrai gyvybiškai svarbus maršrutas.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Logistika“