Lithuania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

STT pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Šiaulių politiko S.Strelcovo galimo piktnaudžiavimo

Kaip pranešė STT, tyrimas pradėtas išnagrinėjus Šiaulių rajono savivaldybės mero pranešimą ir turint pakankamai duomenų, kad galimai buvo pasisavinti Čiunės Sugiharos fondo pinigai, skirti ukrainiečių integracijai Lietuvoje.

„Fondo valdytojai buvo pasirinkę bendradarbiauti su Šiaulių miesto savivaldybe, taip pat buvo išsirinkę viešąją įstaigą, kuri rūpinsis paramos suteikimo organizavimu. Sutartimi tarp savivaldybės ir viešosios įstaigos, buvo susitarta bendradarbiauti teikiant pabėgėliams iš Ukrainos integracijos mokymų paslaugų paketą 2022 metų birželio–gruodžio mėnesiais“, – nurodė STT.

Tyrimo duomenimis, teikiant ataskaitas dėl Japonijoje įkurto fondo lėšų panaudojimo, S.Strelcovas galimai pateikė suklastotą dokumentą su neva savivaldybės administracijos darbuotojo parašu. Organizuodamas mokymų paslaugų teikimą galimai sutartis sudarė su susijusiais asmenimis, siekdamas pasisavinti pinigines fondo lėšas.

Anot STT, tiriamos aplinkybės dėl 35 tūkst. eurų iš fondo, skirtų ukrainiečių mokymams, panaudojimo. Įtarimai šiuo metu nėra niekam pareikšti.

Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Šiaulių apygardos prokuratūra.

STT pažymi, kad vadovaujantis nekaltumo prezumpcija, asmenys yra nekalti, kol teismas nepatvirtina jų kaltės.

Kaip anksčiau skelbė naujienų portalas „Delfi“, S.Strelcovas ir jo vadovaujama viešoji įstaiga praėjusiais metais gavo 35 tūkst. eurų paramos lėšų, skirtų Lietuvoje esančių ukrainiečių mokymams.

Tačiau tiek Šiaulių rajono savivaldybės meras, tiek paramą suteikęs Japonijos profesorius Inaba Chiharu išreiškė abejonių, ar mokymai iš tikrųjų įvyko, klausimai kelti ir dėl galimo interesų konflikto.

S.Strelcovas ir jo įstaiga pati mokymų nerengė, o šiais paslaugas pirko. Jos buvo įsigytos ir iš politiko sutuoktinės Živilės Strelcovienės bei kito tarybos politiko Vaclovo Motiejūno žmonos Renatos Motiejūnės.

S.Strelcovas, taip pat vadovaujantis Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejui, sakė, kad mokymai įvyko ir buvo kokybiški.

Kilus minėtoms abejonėms rugpjūčio pabaigoje S.Strelcovą ir V. Motiejūną Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai pašalino iš partijos.