Lithuania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Su mokytojais susitikęs G. Jakštas: atsiuntėme siūlymus

„Aš kviečiu ir dabar (...) užvakar nusiuntėme siūlymus į jūsų pateiktus reikalavimus ir iki to, aišku, vyko derybos, dabar atsižvelgėme į tai, ką girdėjome, kas netinka. Atsiuntėme siūlymus, jeigu jau susipažinote su jais, tai galima ir šiandien tęsti derybas. (...) Kai tik esate įvertinę ir pasiruošę – iš karto sakykit ir tęsiam pokalbį“, – šeštadienį sakė su streikuojančiais mokytojais prie Vyriausybės rūmų susitikęs ministras.

Keli tūkstančiai Lietuvos mokytojų penktadienį pradėjo streiką, juos atstovaujančiai profsąjungai bei ministerijai nesusitarus dėl pedagogų algų kėlimo tempo.

G. Jakštas penktadienį sakė, kad daugiau lėšų mokytojų atlyginimams, nei šiuo metu yra pasiūliusi Vyriausybė, tikrai nebus, bet derėtis su streikuojančiais mokytojais galima kitais klausimais.

Jis sako, kad kompromisas dėl atlyginimų priklausys nuo Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos požiūrio, nes Vyriausybė jau pasiūlė viską, ką galėjo.

„Priklausys nuo profesinės sąjungos požiūrio, mes esame pateikę maksimaliai kiek įmanoma, kalbant apie lėšas, siūlome spręsti ir kitas problemas, kurios yra iškeltos profesinių sąjungų, ten tų reikalavimų yra dvidešimt“, – kalbėjo G. Jakštas.

Papildomos lėšos yra skirtos – 343 milijonai atlyginimų kėlimui ir tai yra maksimumas.

„Papildomos lėšos yra skirtos – 343 milijonai atlyginimų kėlimui ir tai yra maksimumas, mes nesakome, kad oi, siūlysime jums tiek, bet jūs dar pasiderėkit ir gausit daugiau. Nesame kažkokie tai pokerio žaidėjai, rodome viską ant stalo, kas įmanoma“, – kalbėjo G. Jakštas.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga laikosi reikalavimo atlyginimu mokytojams didinti 50 proc. Sąjungos pirmininko pavaduotoja Erika Leiputė-Stundžienė teigia, kad  mokytojų atstovai pasiruošę toliau derėtis.

„Mes atviri deryboms ir tai nėra ta riba, kada mes pasakytumėm – taip, kelkite tiek, kiek kalba ministras ir mes kitaip nesutiksime. Ne, mes atviri deryboms“, – šeštadienį žurnalistams Vilniuje sakė E. Leiputė-Stundžienė

Jos manymu, streikuojančius mokytojus kasdien lankantis ministras tokiu nelengvina derybų, kurios turi vykti susėdus prie stalo: „Aš manau, kad tai viešoji akcija (...) Derybos turi būti sėdimas prie stalo ir kalbėjimas apie iškeltus reikalavimus“.

Ministro teigimu, mokytojų atlyginimai – ne vienintelė problema, dėl kurios reikia kalbėtis ir jas spręsti.

„Aš išties girdžiu, kiek daug jų (problemų – BNS) yra, tai, kas yra pateikta prie reikalavimų profesinės sąjungos, tai yra tik dalis to (...) Tai norisi kalbėtis apie opiausias problemas, nuo ko mes galim pradėti spręsti. Suprantame, kad atlyginimo visada norisi didesnio, bet tai tik viena dedamoji darbo sąlygų“, – streikuojantiems mokytojams sakė G. Jakštas.

Jis teigė, kad savaitgalį Vyriausybės rūmų patalpose yra pasiruošęs priimti pavienius mokytojus ir išklausyti jų problemas bei siūlomus sprendimus: „Mes dėliosimės visų problemų žemėlapį ir stengsimės visas jas išspręsti jeigu ne iš karto, čia ir dabar, tai bent jau turėti planą, kada tai įmanoma“.

Vyriausybė siūlo algas mokytojams kitąmet kelti 21 proc., iš jų 10 proc. – nuo sausio, likusią dalį – nuo rugsėjo. Taip žadama pasiekti, kad kito rudens pradžioje vidutinė mokytojo alga sudarys 130 proc. vidutinio šalies darbo užmokesčio.

Andriaus Navicko vadovaujamos Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos tokie pasiūlymai netenkina. Ši profesinė sąjunga reikalavo mokytojų atlyginimus nuo šių metų rugsėjo didinti 20 proc., nuo kitų metų sausio – dar 30 procentų. Ji taip pat reikalauja mažinti klases, kelia kai kuriuos kitus reikalavimus.

Nacionalinės švietimo agentūros duomenimis, prie streiko prisijungė per 2 tūkst. mokytojų: 132-ose Lietuvos mokyklose iš viso streikuoja 2439 darbuotojai, 2257 iš jų – pedagoginiai darbuotojai, daugumą jų, 2,1 tūkstančio, sudaro mokytojai.

Iš viso įstaigose, kuriose vyksta streikas, dirba 11,2 tūkst. darbuotojų. Jos sudaro apie 7 proc. visų mokymo įstaigų.

Tuo metu LŠDPS pirmininko teigimu, streiką pradėjo apie 3 tūkst. pedagogų maždaug 185 švietimo įstaigose.