Lithuania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Šurmulys dėl gyvenimo įgūdžių programos nerimsta: ar jau yra 50 tūkst. parašų prieš ją?

Džiaugėsi parašų skaičiumi

Viena „Facebook“ vartotoja neseniai pasidalijo straipsnio, kurio pavadinime informuojama apie surinktus parašus, ekrano kopija.

„Jau beveik 50 tūkst. piliečių nepritaria Gyvenimo įgūdžių programai mokyklose“, – skelbiama antraštėje, kuri matyti ekrano nuotraukoje.

Ja pasidalijusi internautė džiaugėsi šia informacija: „Parašų skaičius prieš gyvenimo įgūdžių programą artėja prie 50 tūkst. Yra neabejingų žmonių.“

Ekrano kopija iš „Facebook“

Ekrano kopija iš „Facebook“

Įrašas per kelias dienas sulaukė daugiau nei 500 reakcijų. Juo pasidalijo maždaug 160 žmonių.

Komentaruose vieni reiškė palaikymą tokiai iniciatyvai, kiti ieškojo, kur galima pasirašyti. Atsirado net teigiančiųjų, esą skaičius klaidingas, nes programai nepritaria dar daugiau žmonių.

„Kas tuos skaičius nustatė? Nepritaria žymiai daugiau!!! Baikit manipuliuoti menamais skaičiais... kaip su „lyderiais“ ar „populiariausias“, – rašė viena moteris.

„Nepritaria žymiai daugiau, bet visi tyli, ir aplink mane yra tokių. Ai, paskutiniai metai, ai, mažai jau liko. O kaip anūkai, niekas negalvoja“, – rašė kita internautė.

Įrašo autorė komentaruose pasidalijo ir nuoroda į „Google“ dokumentą, kuriame galima parašyti prieš programą.

Ekrano kopija iš „Google Docs“

Ekrano kopija iš „Google Docs“

Neaiškūs šaltiniai

Straipsnis, kurio ekrano nuotrauką paskelbė „Facebook“ vartotoja, buvo publikuotas tinklalapyje 77.lt, kuris prisistato kaip pirmoji šalyje decentralizuota platforma ir kuriame, be kita ko, skelbiama ir klaidinančios informacijos.

Tekste išskirta citata kad „trečiadienio 19.00 valandos skaičiavimų duomenimis, jau yra surinkti 48 953 gyventojų parašai prieš GĮP Lietuvos mokyklose“.

Ekrano kopija iš „77.lt“

Ekrano kopija iš „77.lt“

Straipsnis publikuotas spalio 20-osios, penktadienio, rytą. Reiškia, duomenys buvo dviejų dienų senumo, per ankstesnę dieną nepatikslinti.

Tačiau tekste nepateikiamas nei citatos autorius, nei nurodyti kokie nors šaltiniai, kuriais remtasi skelbiant šiuos skaičius.

Susisiekti ir pasitikslinti informacijos šaltinį su straipsnio autore nepavyko. Kaip ir su moterimi, pasidalinusia straipsnio ekrano nuotrauka savo „Facebook“ paskyroje. Dėl to sunku nustatyti, iš kur minėti skaičiai paimti.

Straipsnyje nurodytoje „Google Docs“ formoje pasirašiusiųjų skaičius žinomas tik asmeniui, sukūrusiam dokumentą. Dėl to čia išsiaiškinti parašų skaičiaus taip pat nepavyko.

Neaišku ir kas tiksliai yra šios peticijos autorius, nes aprašyme jokia pavardė nenurodyta.

Moteris, kuri pasidalino minėtu straipsniu, anksčiau skelbė ir 77.lt raginimą pasirašyti šią peticiją.

Nustatyti tokio tipo iniciatyvas remiančių žmonių skaičių sudėtinga ir dėl to, kad kiekvienam galima pasirašyti neribotą skaičių kartų, kaip pastebėjo ir vienas komentatorius „Facebook“.

„Tai kas čia per parašų rinkimas, jeigu galiu užpildyti už belekiek žmonių vien aš? Ta prasme, jokio autentifikavimo, nieko, panašu, kad tik imitacinis čia rinkimas kažkoks“, – rašė jis.

Kitos peticijos rėmėjų 50 tūkst. dar nėra

LVŽS inicijuota peticija šiuo metu dar nėra surinkusi 50 tūkst. parašų. Peticiją „Stabdyti gyvenimo įgūdžių programos dėstymą bendrojo ugdymo mokyklose“ partijos atstovai yra pateikę puslapyje Peticijos.lt.

Ekrano kopija iš „Peticijos.lt“

Ekrano kopija iš „Peticijos.lt“

Nurodoma, kad ji adresuota švietimo, mokslo ir sporto ministrui. Šiuo metu tai yra Gintautas Jakštas.

Peticija paremta jau daugiau nei 16 tūkst. parašų. Taip pat surinkta daugiau nei 2 tūkst. eurų paramos. Parašai čia renkami iki metų pabaigos.

„Reikalaujame stabdyti privalomą Gyvenimo įgūdžių programos dėstymą Lietuvos mokyklose. Šios programos prieštaringas ir genderistines ideologijas skatinantis turinys nebuvo išdiskutuotas su visuomene, neparengta mokymosi priemonių bei kvalifikuotų dalyko dėstymo pedagogų bazė.

Tokiai bendrojo ugdymo programai Lietuvos mokyklose prieštarauja didžioji dalis visuomenės”, – nurodoma peticijos aprašyme.

Šiame puslapyje galima rasti visus parašus, datas, kuomet žmogus pasirašė, ir jo komentarą, jei kokį nors paliko.

Taip pat pateikiamas žemėlapis, kuriame galima matyti, kiek žmonių iš tam tikrų rajonų ją pasirašė.

Šiuo metu pirmauja Vilnius, su beveik 1,9 tūkst. parašų, toliau seka Kaunas, Klaipėda, Šiauliai ir kiti miestai.

15min verdiktas: trūksta konteksto. Informacija, esą po peticija prieš gyvenimo įgūdžių ugdymo programą surinkta beveik 50 tūkst. parašų, paskelbta be jokių įrodymų. Kiek parašų gali būti, mato tik specialų dokumentą parašams rinkti sukūręs žmogus, viešai tai nerodoma. Po kita – inicijuota LŽVS – peticija iki šiol surinkta kiek daugiau nei 16 tūkst. parašų.

Publikacija parengta 15min bendradarbiaujant su „Meta“, ja siekiama stabdyti klaidinančių naujienų plitimą socialiniame tinkle. Daugiau apie programą ir jos taisykles – čia.