Lithuania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

„TikTok“ praėjusį mėnesį Europos Sąjungoje pašalino 4 mln. vaizdo įrašų

Kinams priklausanti platforma, kuria dažniausiai naudojasi jaunesni vartotojai, pranešė, kad daugiau kaip 6 tūkst. jos darbuotojų moderuoja ES valstybėms narėms skirtą turinį visomis Bendrijos kalbomis.

Šiuos duomenis „TikTok“ pateikė vykdydama savo įsipareigojimus pagal naująjį Bendrijos skaitmeninių paslaugų aktą (DSA), pagal kurį pagrindinės interneto platformos kas šešis mėnesius turi pateikti skaidrumo ataskaitą.

„TikTok“ anksčiau neskelbė, kiek per mėnesį bloke pašalinama vaizdo įrašų, todėl neaišku, kokia paskelbto rugsėjo skaičiaus reikšmė, kol laukiama palyginimo su būsimomis ataskaitomis. 

DSA numato, kad labai didelėms interneto platformoms ir paieškos sistemoms už pažeidimus gresia baudos, kurios gali siekti iki šešių procentų pasaulinės apyvartos. Ši tvarka įsigaliojo rugpjūtį.

„TikTok“ ir 18 kitų platformų patenka į kategoriją, kuriai taikoma griežtesnė ES kontrolė, nes jos pritraukia ne mažiau kaip 45 mln. naudotojų per mėnesį ES valstybėse narėse.

Kitos platformos, kurioms taikoma griežtesnė Briuselio kontrolė, yra „Meta“ socialiniai tinklai „Facebook“ ir „Instagram“, „Alphabet“ platforma „YouTube“ ir paieškos sistema „Google Search“, socialinis tinklas „X“, „Microsoft“ paieškos sistema „Bing“ ir socialinis tinklas „LinkedIn“, „Apple“ programėliųparduotuvė „AppStore“, taip pat „Alibaba“ apsipirkimo platforma „AliExpress“ ir internetinė enciklopedija „Wikipedia“.

Praėjusią savaitę Europos Komisija paskelbė pradėjusi vykdyti „TikTok“ ir „Meta“ patikrinimus ir paprašė pateikti daugiau informacijos apie priemones, kurių jos ėmėsi, kad sustabdytų „neteisėto turinio ir dezinformacijos“ plitimą.

„TikTok“ nurodė, kad šių metų rugsėjį ES turėjo 134 mln. naudotojų.

„Dar turime daug nuveikti“

Dalijimosi vaizdo įrašais programėlė pareiškė, kad didžiuojasi iki šiol įdėtomis pastangomis, tačiau pripažino, kad „dar turime daug nuveikti“.

„TikTok“ savo ataskaitoje teigė, kad aktyviai ieško turinio, kuris pagal jos politiką gali būti laikomas neteisėtu ar kenksmingu, pirmiausia pasitelkdama automatines sistemas, o prireikus jį tikrina žmonės.

Pasak jos, savo iniciatyva pašalinto turinio kiekis buvo „septynis kartus didesnis nei teises pažeidžiančio turinio, pašalinto gavus naudotojo pranešimą“.

Bendrovė teigė sukūrusi naują kanalą programėlėje, kuriame naudotojai gali pranešti apie įtariamą neteisėtą turinį, laikydamiesi įsipareigojimų pagal DSA.

Ji taip pat teigė, kad sulaukusi ES pareigūnų prašymo ką nors pašalinti, peržiūri turinį atsižvelgdama į savo politiką ir nacionalinius bei Bendrijos įstatymus.

„TikTok“ teigė, kad rugsėjį sulaukė iš ES vyriausybių 17 prašymų pašalinti tam tikrą turinį.

Ji taip pat gavo 452 bloko vyriausybių prašymus pateikti informaciją apie naudotojus ir paskyras. Kiekvieną atvejį „TikTok“ svarstė atskirai, kad būtų gerbiamas naudotojų privatumas bei kitos teisės.

„TikTok“ pradėdavo tikrinti vaizdo įrašus vidutiniškai per 13 valandų nuo gauto pranešimo apie įtariamus pažeidimus, sakoma pranešime, kuriame paaiškinama, kad reikia atsižvelgti į teisinius įsipareigojimus ir tokius klausimus kaip saviraiškos laisvė.