Lithuania

Tiriama, ar Kauno ligoninės darbuotojos neužsikrėtė nuo reanimacijos paciento: po 3 neigiamų testų – teigiamas

„Kovą Infekcinių ligų korpuse diagnozuotas teigiamas COVID-19 dviem darbuotojoms, taip pat dar du atvejus turėjome kituose skyriuose. Bet tai nė kiek nekeičia mano įsitikinimo, kad saugumui čia skiriamas ypač didelis dėmesys ir visi darbuotojai yra verti didžiulės pagarbos.

Ši ligoninė nevirto židiniu ir situacija visais atvejais būdavo suvaldoma, tai yra akivaizdūs faktai. Nors, kaip minėjau, tokie pavojai tyko visada ir visame pasaulyje“, – dar balandžio 21 dieną teigė Kauno klinikinės ligoninės atstovas spaudai Saulius Tvirbutas.

Tačiau gegužės 18-ąją Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Ginreta Megelinskienė paskelbė apie sekmadienį patvirtintus du darbuotojų susirgimo atvejus Kauno klinikinėje ligoninėje.

„Tai pirmieji registruoti atvejai šitoje ligoninėje, Reanimacijos skyriuje dirbantys asmenys. Šiuo metu NVSC vykdo šios sveikatos priežiūros įstaigos vertinimą“, – gegužės 18-ąją pranešė G.Megelinskienė.

Kauno klinikinės ligoninės ji dar nepavadino ligos židiniu, kadangi atvejai vis dar tiriami.

Tačiau gegužės 19 dieną jau paskelbta apie tai, kad Kauno klinikinėje ligoninėje iš viso nustatyti keturi nauji COVID-19 atvejai darbuotojams. Dar devyni darbuotojai izoliuoti ir bus tiriami.

„Įtariama, kad jie galėjo užsikrėsti ligoninėje“, – antradienį teigė G.Megelinskienė.

Šiuo metu tiek NVSC, tiek Kauno klinikinė ligoninė tiria, ar keturi nauji susirgimai, fiksuoti reanimacijos skyriaus dviem slaugytojoms ir dviem slaugytojų padėjėjoms, nėra susiję su vienu reanimacijoje (ne toje, kur gydomi koronavirusu infekuoti asmenys) gulinčiu pacientu, kuriam gegužės 19 dieną taip pat fiksuotas COVID-19 susirgimas.

„Šis pacientas jau kurį laiką gulėjo paprastojoje reanimacijoje. Jis kontroliškai tikrintas dėl koronaviruso. Iki tol 3 kartus testas buvo neigiamas, o štai gegužės 19 dieną sulaukėme teigiamo atsakymo“, – 15min teigė S.Tvirbutas.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Saulius Tvirbutas

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Saulius Tvirbutas

Pasak jo, tikėtina, kad visos susirgusios darbuotojos galėjo turėti kontaktą su šiuo pacientu bei tarpusavyje. Pirmoji susirgusi slaugytoja į darbą savaitgalį nesugrįžo po savo laisvadienių – ji informavo ligoninės vadovybę, kad jaučiasi prastai, turi temperatūros. Iš pradžių manyta, kad ji galėjo užsikrėsti nuo išorės kontakto – turėjo sąlytį su galimai sirgusiu asmeniu, tačiau vėliau, pirminiais duomenimis, paaiškėjo, kad tas žmogus neserga.

Nustačius pirmąjį susirgimo atvejį, anot S.Tvirbuto, buvo izoliuota 12 ligoninės darbuotojų. Jiems pradėti atlikti COVID-19 testai. Iki šio momento gauti ne visų ištirtųjų atsakymai. Dauguma jų – neigiami, tačiau koronavirusas iki antradienio pietų fiksuotas dar 3 darbuotojoms.

„Tad iš viso šią akimirką serga 2 slaugytojos ir 2 slaugytojų padėjėjos. Po 7 dienų darbuotojams bus atliekami pakartotiniai testai. Anksčiau koronavirusu sirgę ligoninės darbuotojai jau yra pasveikę“, – teigė S.Tvirbutas.

Anot jo, reanimacijoje šios darbuotojos dirba su 3 lygio apsaugomis. Palyginimui, dirbant su infekuotaisiais COVID-19, dėvimos 5 lygio apsaugos priemonės. Į klausimą, ar susirgusios darbuotojos dirbdavo ir Infekcinių ligų skyriuje, kur galėjo turėti kontaktą su sergančiais COVID-19, S.Tvirbutas atsakyti negalėjo.

„Jau kurį laiką reanimacijoje neturėjome sunkios būklės COVID-19 paciento“, – situaciją gydymo įstaigoje apibūdino Kauno klinikinės ligoninės atstovas.

Football news:

Gasperini on Atalanta's 93 goals in 33 matches: we are Not staging extravaganzas to humiliate the opponent
Luis Suarez: We lost the title ourselves. For the sake of prestige, Barca must concentrate on fighting for the Champions League
Real Madrid is ready to sell Ceballos for 25 million euros
Manchester United is ready to pay 120 million euros for Sancho if they get into the Champions League
Saul: if Real Madrid win La Liga, it will only be because they deserve it. VAR puts a penalty in their favor, as they put pressure on the opponent
Tiago put his house in Munich up for sale. Liverpool was Interested in him
Glushakov before the game with Spartak: I have no problems with the fans