Lithuania

„Toyota“ europiečiams pasiūlys amerikietišką modelį

Japonijos koncernas savo europietiškų SUV tipo automobilių gamą sustiprins iki šiol rinkoje dar nesiūlytu septynviečiu visureigiu „Highlander“.

Ketvirtos kartos „Toyota Highlander“ pirmą kartą buvo pristatytas 2019 m. pavasarį, Niujorko automobilių parodoje. Tačiau iki šiol šis modelis buvo siūlomas tik Šiaurės Amerikos, Azijos ir Australijos rinkose. Dabar atskleisdamas informaciją apie Europos rinkai skirtą versiją, gamintojas tęsia savo praktiką Šiaurės Amerikoje populiarius modelius pasiūlyti ir pirkėjams Europoje. Praėjusiais metais lygiai taip pat mūsų žemyną pasiekė sedanai „Toyota Camry“ ir jam techniškai giminingas „Lexus ES300h“.

4,95 metro ilgio ir 1.730 metro aukščio „Highlander“ dydžiu yra artimas rėminės konstrukcijos visureigiui „Land Cruiser“, tačiau iš gamintojo informacijos galima suprasti, kad „Highlander“ bus siūlomas kartu su dabar parduodamais didesnio pravažumo modeliais, o ne pakeis kurį iš jų.

Vertinant viso automobilio koncepciją, Europos naujokas yra labiau civilizuotas, kasdieniam naudojimui keliuose pritaikytas komfortiškas 7 vietų SUV automobilis nei „Land Cruiser“, vienas paskutiniųjų tikrųjų visureigių žemyno rinkoje.

embedgallery::https://foto.vz.lt/embed/448?placement=

Deklaruoja kuklų apetitą

„Highlander“ konstrukcijai panaudota ta pati TNGA-K platforma, kaip ir minėtame „Camry“ sedane. Skirtingai nei dyzelinu varomame „Land Cruiser“, 20 colių dydžio „Highlander“ ratus suka 244 AG hibridinė pavaros sistema, sudaryta iš priekyje įrengto 4 cilindrų, 2,5 litro tūrio benzininio variklio ir dviejų elektros motorų. Taip pat, kaip ir hibridiniuose „Lexus“ visureigiuose ir hibridiniuose „Toyota RAV4“, vienas pastarųjų įrengtas greta benzininio variklio ir suka priekinius ratus. Antrasis įkomponuotas gale ir suka galinius ratus.

Gamintojas deklaruoja, kad didelio automobilio degalų sąnaudos pagal WLTP metodiką sieks 6,6 l/100 km, o CO2 tarša – 146 g/km.

Vairuotojas mygtuko paspaudimu gali rinktis vieną iš 4 vairavimo režimų, tarp kurių yra ir bekelei skirtas derinys. Kaip ir kiti hibridiniai šios markės automobiliai, „Highlander“ galės nedidelį atstumą nuvažiuoti naudodamas tik elektros energiją.

Sulanksčius trečiąją sėdynių eilę, „Highlander“ bagažinės tūris siekia 658 litrus. 180 mm amplitude stumdoma antroji sėdynių eilė leidžia pasirinktinai padaryti daugiau vietos kroviniams arba keleiviams. Tačiau iš paskelbtų nuotraukų sunku nuspręsti, ar trečioji sėdynių eilė gali būti tinkama suaugusiems keleiviams.

Daugiau techninių duomenų ir kainą žadama paskelbti vėliau. Europoje naujasis „Toyotos“ SUV modelis pasirodys kitų metų pradžioje, čia jis konkuruos su „Škoda Kodiaq“, „VW Touareg“, „Volvo XC90“ ir kitais didžiaisiais SUV tipo automobiliais.

Sekite pirmuosius automobilių testavimo įspūdžius, naujienas, dalinkitės savo nuomone ir patirtimi „Facebook“ puslapyje „VŽ Transportas“

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Rašyti komentarą

Football news:

Arsenal entered the fray for Coutinho
The Premier League will resume on June 17 with Manchester City V Arsenal and Aston Villa V Sheffield (The Telegraph)
In Moscow, they will only allow running in a mask. This is harmful, it is better not to run at all
That little guy with the beard of a jihadist does not deserve to stay in the Real world. Spanish journalist about ISCO
Arsenal-2003/04, Manchester City-2017/18 and Atletico-2013/14 are among the best teams that did not win the Champions League (Football365)
Merson on the crisis because of a virus: Now the coaches will have to train. Clubs will no longer be able to pay 70-80 million for players
Inter Sports Director: We are not going to sell Lautaro. Barcelona knows our intentions very well