Lithuania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Uždarytas paskutinis kelias į Europą: Norvegija uždraudė įvažiuoti Rusijoje registruotiems automobiliams

Tokį sprendimą Norvegija priėmė atkartodama Europos Sąjungos įvestas sankcijas Maskvai dėl jos karo Ukrainoje.

Norvegija, kuri yra NATO, bet ne ES narė, turi 198 km ilgio sieną su Rusija Arktyje. Šalis „kartu su sąjungininkais ir bendraminčiais reaguoja į žiaurų Rusijos agresijos karą“, sakoma užsienio reikalų ministrės Anniken Huitfeldt pareiškime.

Draudimas reiškia, kad į Norvegiją nebegali patekti Rusijoje registruoti lengvieji automobiliai, kuriuose yra devynios ar mažiau sėdimų vietų. Autobusai ir mikroautobusai su dešimčia ar daugiau sėdimų vietų vis dar galės kirsti sieną Storskoge – vieninteliame sienos perėjimo punkte tarp Norvegijos ir Rusijos.

Vyriausybė Osle teigė, kad išimtys bus taikomos diplomatinėms transporto priemonėms, Norvegijos piliečių ir jų šeimos narių, turinčių nuolatinę gyvenamąją vietą Rusijoje, automobiliams ir kelionėms, kurios būtinos dėl humanitarinių priežasčių, pavyzdžiui, ūmios ligos, mirties ar laidotuvių.

Pagal ES sprendimą Rusijoje registruotoms transporto priemonėms draudžiama patekti į 27 bloko nares, įskaitant Lietuvą, Latviją, Estiją, Lenkiją ir Suomiją. Rusijai taikomas sankcijas Europos Komisija paskelbė rugsėjo 8 dieną.

Norvegija nurodė, kad jos draudimas įsigalios pirmadienio vidurnaktį.