Lithuania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

V.Blinkevičiūtė: susitarti dėl Civilinės sąjungos – valdančiųjų pareiga

„Mes socialdemokratai visą laiką tam pritardavome ir palaikydavome, bet dar kartą aš noriu atkreipti dėmesį į vieną svarbiausią dalyką – šitą įstatymo projektą teikia valdantieji konservatoriai ir liberalai, jie turi daugumą Seime“, – šeštadienį žurnalistams Vilniuje sakė V. Blinkevičiūtė.

„Pirmiausia jie tarpusavyje turi susitarti, rasti pritarimą tam, kad šis įstatymo projektas būtų priimtas", – po partijos tarybos posėdžio sakė LSDP lyderė.

Seimas gegužę po svarstymo kelių balsų persvara pritarė Civilinės sąjungos įstatymo projektui, kuriuo būtų įteisinta tos pačios lyties asmenų partnerystė.

Dar liko paskutinis balsavimas dėl įstatymo priėmimo. Šis balsavimas Laisvės partijos iniciatyva yra įtrauktas į Seimo rudens sesijos darbų programos projektą.

Lietuvoje partnerystė šiuo metu nėra įteisinta nei vyro ir moters, nei vienos lyties poroms. Ankstesni bandymai tą padaryti parlamente buvo nesėkmingi.

Prezidentas Gitanas Nausėda iki šiol nėra išreiškęs pozicijos, ar pritartų tokiam įstatymui, ar jį vis dėlto vetuotų. Savo vertinimą šalies vadovas žada po galutinio balsavimo.