Lithuania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

V. Orbanas: Vengrija neskubės ratifikuoti Švedijos narystės NATO

Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas pirmadienį pareiškė, kad jo šalis neskubės ratifikuoti Švedijos paraiškos įstoti į NATO, o tai reiškia, kad Švedijos narystės Aljanse klausimas gali būti ir toliau vilkinamas.

Kalbėdamas per Vengrijos parlamento rudens sesijos atidarymą, V. Orbanas įstatymų leidėjams teigė, kad „niekas nekelia grėsmės Švedijos saugumui“, todėl Vengrija esą neskuba ratifikuoti šalies stojimo į NATO.

V. Orbano pareiškimas nuskambėjo po to, kai kiti aukšti Vengrijos pareigūnai neseniai užsiminė, kad Švedijos narystės ratifikavimo klausimas apskritai gali būti neįtrauktas į šią parlamento sesiją. Ketvirtadienį V. Orbano partijos „Fidesz“ frakcijos vadovas Mate'as Kocsis pareiškė matąs „mažai galimybių“, kad šalies parlamentas dar šiais metais balsuos šiuo klausimu.

Vengrija, be Turkijos, išlieka vienintele NATO valstybe nare, kuri dar nepritarė Švedijos prisijungimui prie Aljanso. Ši Šiaurės šalis kartu su kaimynine Suomija atsisakė savo ilgalaikio karinio neutralumo po to, kai 2022 m. vasarį Rusija įsiveržė į Ukrainą, ir greitai pranešė apie ketinimą prisijungti prie NATO.

Vis dėlto Vengrija nuo 2022 m. liepos mėnesio delsė ratifikuoti Švedijos paraišką, kartu keldama Stokholmui neaiškius reikalavimus. V. Orbano vyriausybė nurodė, kad Švedijos politikai esą akivaizdžiai melavo apie Vengrijos demokratijos būklę, dėl to, pasak V. Orbano, kai kurie įstatymų leidėjai nebuvo tikri, ar pritarti stojimo paraiškai. Iki šiol Vengrijos premjeras teigė, kad Vengrija nebus paskutinė NATO narė, kuri ratifikuos Švedijos narystę Aljanse, tačiau to padaryti neskuba ir Turkija.

V. Orbano valdančioji partija „Fidesz“ anksčiau ne kartą atidėjo ir Suomijos paraiškos dėl narystės NATO ratifikavimą, tačiau kovo mėnesį galiausiai ją ratifikavo.

Pirmadienį kalbėdamas savo parlamentarams V. Orbanas kritikos negailėjo ir Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio vadovaujamai vyriausybei, sakydamas, kad Vengrija „nepalaikys Ukrainos jokiais tarptautiniais klausimais“, kol nebus atkurtos didelės vengrų mažumos Vakarų Ukrainoje kalbinės teisės. 

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Verslo aplinka“