Lithuania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

V. Putinas po rusų dronų atakos prieš Ukrainą paminėjo jos regionų aneksijos metines

Per aneksijos metines anksti ryte paskelbtame pareiškime V. Putinas teigia, kad Ukrainos regionai buvo prijungti visiškai laikantis tarptautinių normų ir kad Donecko, Luhansko, Zaporižios ir Chersono regionų gyventojai per šį mėnesį vykusius vietos rinkimus dar kartą išreiškė savo troškimą būti Rusijos dalimi. 

Po Maskvos surengtų pseudorinkimų Rusijos centrinė rinkimų komisija paskelbė, kad daugiausiai balsų gavo Rusijos valdančioji partija.

Vakarai ir pernai surengtus referendumus, ir šio mėnesio balsavimus vadina fiktyviais. Balsavimai buvo surengti Rusijos valdžiai bandant įsitvirtinti teritorijose, kurias Maskva neteisėtai aneksavo prieš metus ir kurių vis dar iki galo nekontroliuoja.

Penktadienį Maskvos Raudonojoje aikštėje buvo surengtas metinėms skirtas koncertas, bet V. Putinas jame nepasirodė.

Tuo metu Ukrainoje praėjusią naktį oro gynyba numušė 30 iš 40 Irano gamybos dronų, rusų paleistų į Odesos, Mykolajivo ir Vinycios sritis, šeštadienį pranešė ukrainiečių oro pajėgos.

Vinycios srities karinės administracijos vadovas Serhijus Borzovas sakė, kad oro gynyba virš šio centrinio Ukrainos regiono numušė 20 dronų, bet Kalynivkoje dronui pataikius į infrastruktūros objektą kilo didelis gaisras.

Rusijos gynybos ministerija šeštadienį informavo, kad jos pajėgos numušė devynias ukrainiečių raketas, paleistas į pietinį Belgorodo regioną prie Ukrainos sienos. Rusijos Briansko srities, taip pat besiribojančios su Ukraina, pareigūnai pranešė apie elektros tiekimo sutrikimus po atakos prieš Pogaro miestą.