Lithuania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

V. Zelenskis atidarė forumą, skirtą ginklų gamintojams pritraukti

Rusijai pernai vasarį užpuolus Ukrainą, Kyjivas yra labai priklausomas nuo Vakarų pagalbos, bet taip pat siekia skatinti vidaus ginklų pramonę, be kitų dalykų, turėdamas galvoje nuogąstavimus, kad sąjungininkių parama galėtų susvyruoti.

„Pirmas mūsų uždavinys yra laimėti šį karą ir sugrąžinti mūsų žmonėms ilgalaikę ir, visų svarbiausia, tvirtą taiką. Šią užduotį įvykdysime bendradarbiaudami su jumis“, – per penktadienio atidarymą sakė V. Zelenskis.

„Mes suinteresuoti mūsų gynybai būtinos įrangos gamybos lokalizavimu (...) ir mūsų karių naudojamomis pažangiomis gynybos sistemomis, šiandien užtikrinančiomis Ukrainai geriausius rezultatus fronte“, – sakė jis.

Į forumą, surengtą V. Zelenskiui prašant Vakarų daugiau ginklų ukrainiečių kontrpuolimui, susirinko 250 gynybos firmų iš daugiau kaip 30 šalių atstovai, taip pat kelių valstybių gynybos ministrai ir kiti pareigūnai. 

Forumas žymi naują paramos Ukrainai posūkį. Anksčiau didžiausias dėmesys buvo skiriamas ginklų tiekimui, sugadintos įrangos remontui ir ukrainiečių karių apmokymui.

„Vien didvyriškumu negalima perimti raketų. Ukrainai reikia pajėgumų (...) Nėra gynybos be pramonės“, – vaizdo ryšiu sakė NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas, diena anksčiau apsilankęs Kyjive.

J. Stoltenbergas pripažino, jog daug sąjungininkių eikvojo savo atsargas, kad paremtų Ukrainą. „Tai buvo teisinga, bet dabar turime didinti gamybą, kad patenkintume Ukrainos poreikius ir užtikrintume savo pačių atgrasomuosius [pajėgumus]", – pažymėjo jis.

V. Zelenskis atskleidė neseniai įvykusio savo vizito Vašingtone detalių ir sakė sutaręs su prezidentu Joe Bidenu (Džo Baidenu), kad reikia steigti naują pramoninę ekosistemą, sustiprinsiančią Ukrainą ir visas jos partneres. Pasak V. Zelenskio, tai vienas svarbiausių jo derybų su J. Bidenu rezultatų.

Ukrainos prezidento administracijos vadovas Andrijus Jermakas sakė, kad netrukus vyks susitikimai su JAV atstovais dėl gamybos Ukrainoje gairių.

Forumo metu V. Zelenskis paskelbė, kad buvo įkurtas Gynybos pramonės aljansas ir kad atitinkamą deklaraciją jau pasirašė 13 gynybos kompanijų.

Užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba sakė, kad pirmi pokalbiai su sąjungininkėmis dėl bendros gamybos prasidėjo pernai rudenį, „o dabar ši tema dominuoja visur“.

Pasak D. Kulebos, diskusijose su partneriais labai domimasi Ukrainos verslo patirtimi ir gamybiniais pajėgumais.

„Taip kaip mes turime naudos iš vakarietiškų ginklų, Vakarų ginklų gamintojai taip pat gauna unikalios naudos“ ir gali gerinti savo modelius bei kurti dar galingesnius ginklus, pridūrė D. Kuleba.