Lithuania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

V.Zelenskis paskelbė apie Gynybos pramonės aljanso ir Gynybos fondo sukūrimą

„Šiandien šiame forume skelbiame apie Gynybos pramonės aljanso įkūrimą. Aljanso, kuris vertina tarptautinę teisę ir gali siekti realios tarptautinės teisės apsaugos. Kalbu ne tik apie Ukrainą, bet ir apie saugumą nuo bet kurios pasaulio valstybės agresijos.

Parengėme atitinkamą pagrindinę deklaraciją, kuri yra Aljanso pagrindas. Prie jos gali prisijungti ginklų ir karinės įrangos gamintojai iš viso pasaulio, kurie pritaria mūsų ketinimams užtikrinti realią apsaugą nuo agresijos. Šiandien, pačioje pradžioje, šią deklaraciją jau pasirašė 13 žinomų bendrovių, pasirengusių kartu su Ukraina kurti naują laisvojo pasaulio arsenalą“, – kalbėjo V.Zelenskis.

Prezidentas taip pat pranešė, kad Ukraina kuria specialų ekonominį režimą gynybos pramonei.

V.Zelenskis teigė, kad Ukrainoje bus steigiamas specialus Gynybos fondas, iš kurio papildomos lėšos bus skiriamos visų pirma plėtoti karinę gamybą, remti bendradarbiavimą, taip pat naujiems kariniams objektams ir programoms, kurių reikia Ukrainos gynybai ir kariams.

„Fondo lėšos yra pliusas prie valstybės gynybos išlaidų. Fondas bus pildomas iš dividendų, gautų už valstybei priklausantį gynybos turtą, ir pelno, gauto pardavus konfiskuotą Rusijos turtą“, – sakė jis.

Pasak V.Zelenskio, Kijeve vykstančiame gynybos pramonės forume dalyvauja 252 gynybos bendrovės, gaminančios įvairius ginklus ir gynybos sistemas iš daugiau kaip 30 šalių – Europos, Amerikos, Azijos ir Australijos.