Lithuania

Vabzdžių fermų valdymo programėlė pritraukė 100.000 Eur investiciją

Startuolis „Cogastro“, sukūręs vabzdžių fermų stebėjimo ir valdymo programą, pritraukė 100.000 Eur investiciją iš Koinvesticinio fondo ir privačių investuotojų.

Kompiuterinė programa, sukurta Mantės Šidlauskaitės ir Artūro Bartkevič, vabzdžių augintojams leidžia stebėti, valdyti ir priimti duomenų analize pagrįstus sprendimus, kurie padidina vabzdžių fermų našumą. Tokias IT programas naudoja ir tradiciniai gyvulių ūkiai, o štai vabzdžių augintojai iki šiol duomenis įvesdavo ir analizuodavo patys. Kovą platinti pradėta programėle jau naudojasi vabzdžių augintojai Australijoje, Izraelyje, Belgijoje, Švedijoje ir Nigerijoje.

„Vabzdžiai yra auginami dėl baltymų, kurie išgaunami tvaresniu būdu, nes jų užauginimui reikia mažiau žemės, vandens resursų, vabzdžiai išskiria gerokai mažiau anglies dvideginio. Visame pasaulyje vabzdžių fermų daugėja ir į jas investuojama šimtai milijonų eurų. Tai nauja, auganti rinka ir tik laiko klausimas, kada vabzdžių auginimas bus standartinė žemės ūkio rūšis“, – pranešime spaudai cituojama Mantė Šidlauskaitė, UAB „Cogastro“ įkūrėja ir direktorė.

nuotrauka::1 left

Nors išgauti baltymą iš vabzdžių dar yra brangu, „Cogastro“ įkūrėja tikisi, kad jų sukurta technologija ateityje padės užtikrinti, kad vabzdžių žaliavos kaina bus konkurencingesnė, palyginti su soja ar mėsa.

Iš Koinvesticinio fondo gautas lėšas įmonės kūrėjai ketina investuoti į produkto kūrimą ir naujų klientų paiešką. Į šį startuolį kartu su Konvesticiniu fondu investavo trys Verslo angelai.

Viktorijos Vaitkevičienės, Koinvesticinio fondo vadovės, teigimu, pasaulyje populiarėjant atsakingo vartojimo kultūrai, ši rinka turi didelį potencialą.

„Europos Sąjungoje vabzdžių auginimo ir žaliavos panaudojimo reglamentavimas yra griežčiausias – tai nauja sritis, kurioje vis dar atliekami tyrimai siekiant įsitikinti, kad vabzdžiai neperneša ligų. Todėl investuodami suvokiame riziką – gali būti, kad tokiam verslui rinka dar tiesiog nepasirengusi arba neparengta. Labai svarbu ir tokio verslo atsakingumas bei tvarumas, nes mokslininkai teigia, kad vabzdžių pasaulyje sparčiai mažėja. Kita vertus, prognozuojama, kad iš vabzdžių išgaunamų baltymų rinka 2030 m. sieks beveik 9 mlrd. Eur. Todėl tikimės, kad būsime vieni pirmųjų, kurie prisidėjo prie šio verslo ištakų ir parėmėme jo plėtrą“, – pranešime spaudai cituojama V. Vaitkevičienė.

Skaičiuojama, kad 2 mlrd. gyventojų 130-yje pasaulio šalių valgo vabzdžius, o susidomėjimas jais auga sparčiai.

„Pavyzdžiui, maisto gigantė „Nestle“ jau yra pradėjusi gaminti ėdalą naminiams gyvūnams su svirplių baltymais. Tokios kompanijos, kaip „PepsiCo“ ir „Tyson Foods“ taip pat aktyviai stebi šios rinkos pokyčius ir žaidėjus, o vienintelės JAV akcijų biržoje kotiruojamos alternatyvios mėsos gamintojos „Beyond Meat“ akcijų vertė per šiek tiek daugiau negu metus išaugo 7 kartus“, – teigiama pranešime spaudai.

Ekonomikos mokslus baigusi ir IT srityje dirbusi M. Šidlauskaitė vabzdžiais susidomėjo stebėdama dokumentinę laidą apie žemdirbystę, kurioje buvo kalbama, kad ateityje restorane žmonės valgys vabzdžius. Ji taip užsidegė šia mintimi, kad metė darbą ir įkūrė savo vabzdžių auginimo fermą. Būtent tada M. Šidlauskaitė ir pastebėjo, kad pačiam suvedant duomenis, nebelieka laiko jiems analizuoti, taip pat nėra galimybių, suskaičiuoti verslo ekonominę vertę. „Cogastro“ sukurta programėlė visa tai padaro pati.

Gauk nemokamą GAZELĖS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Rašyti komentarą

Football news:

Giovanni van Bronckhorst: I can't imagine Barcelona without Messi
Zlatan on the future in Milan: Ibra is not a player for the Europa League
Fiorentina wants to get Higuain as part of Chiesa's exchange to Juventus
Direct shots from a corner are a deliberate technique of the team from Portugal. Scored the winning goal in the 91st and moved closer to the Europa League
Brescia reported that Balotelli weighs 100 kg. He gained 8 kg of extra weight
60 years ago, the USSR team was the first to win the Euro
The Premier League admitted that incorrect penalty decisions were made in all of Thursday's matches