Lithuania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Valstybiniuose transporto priemonių registracijos numeriuose atsiras Vytis

Nuo spalio mėn. pradžios VĮ „Regitra“ pradės išduoti naujo dizaino transporto priemonių registracijos numerio ženklus su Lietuvos valstybės herbu – Vyčiu. Visi anksčiau išduoti transporto priemonių numerio ženklai liks galioti, jų keisti nebus privaloma.

„Regitros“ pranešime cituojama susisiekimo ministrė Agnė Bilotaitė, Vaidas Dominauskas, „Regitros“ generalinis direktorius ir Vyčio perkėlimą į valstybinius transporto priemonių numerius inicijavęs Seimo narys Andrius Kupčinskas aiškina, kad toks sprendimas demonstruos patriotiškumą, reprezentuos Lietuvą.

„Pereinamuoju laikotarpiu eilės tvarka bus išduodami anksčiau pagaminti senojo pavyzdžio numerio ženklai. Planuojame, kad nuo gruodžio mėn. visi išduodami numerio ženklai bus su lietuvybės simboliu“, – sako cituojamas V. Dominauskas.

Jis sako, jog pakeitus dizainą, paslaugų ir numerio ženklų kaina nesikeis, tačiau atsižvelgiant į dideles numerio ženklų gamybos ir išdavimo apimtis, numatyta keletas išimčių, kai valstybės herbas numerio ženkluose nebus naudojamas. Tai – diplomatiniuose, galingiesiems keturračiams ir iš šalies išvežamoms transporto priemonėms ženklinti skirtuose numerio ženkluose, taip pat laikinuose valstybinio numerio ženkluose, skirtuose motorinėms transporto priemonėms, priekaboms, savivaldžių automobilių bandymams ženklinti ir dviračiams skirtose lentelėse.

Iki šiol, pagal Lietuvos Respublikos valstybės herbo, kitų herbų ir herbinių ženklų įstatymą, Lietuvos valstybės herbas galėjo būti naudojamas tik Lietuvos banko blankų dokumentuose, herbiniame antspaude, iškaboje, ant pinigų, krašto apsaugos sistemos karių uniformų skiriamuosiuose ženkluose, ant pašto ženklų ir pan.

A. Kupčinsko 2021 m. registruotas įstatymo projektas, numatantis valstybės herbo – Vyčio integravimą į transporto priemonių numerio ženklus, 2022 m. Seime priimtas didele balsų dauguma. Naują numerio ženklų dizainą patvirtino Lietuvos Heraldikos komisija.

Herbą numerio ženkluose jau naudoja tokios Europos Sąjungos šalys kaip Slovakija, Kroatija, Slovėnija, Serbija, Vengrija bei kitos ne ES šalys, pvz. Šveicarija.

Tačiau išvardytos Europos Sąjungos šalys, naudojančios bendro formato registracijos numerius, herbus įkomponuoja tarp skaičių ir raidžių kombinacijos, taip palaikydami vizualinę simetriją. 

O dabar parodytuose lietuviškuose pavyzdžiuose herbas yra kairėje pusėje, šalia mėlyno lauko su ES simboliu ir Lietuvos kodu ir atskirtas nuo ženklų kombinacijos.

Naujojo pavyzdžio numeriai. „Regitros“ nuotr.
Naujojo pavyzdžio numeriai. „Regitros“ nuotr.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Logistika“