Lithuania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Viceministrė: savivalda gydymo įstaigas galės atleisti nuo NT mokesčio

„Bendras yra principas, kad (medicinos įstaigas – BNS) įtraukti į bazę, o atleidimas (nuo mokesčio – BNS) yra savivaldos teisė“, – trečiadienį Biudžeto ir finansų komiteto posėdyje teigė viceministrė Rūta Bilkštytė. 

Lietuvos buhalterių ir auditorių asociacijos prezidentė Daiva Čibirienė siūlė palikti NT lengvatą – pagal ją medicinos įstaigos nemoka NT mokesčio. Pasak jos, lengvatos naikinimas turės neigiamą poveikį, ypač privačioms gydymo įstaigoms, į kurias eina vis daugiau gyventojų. 

„Turint dabartinę tokią sveikatos apsaugą, kai gydytojai išeina iš darbų ir sveiktos priežiūra yra sudėtingai užtikrinama visiems gyventojams, todėl privati medicina tampa nebe prabanga, o būtinybė. Tas mokesčio atsiradimas joms reiškia, kad turės susimažinti plotą, kuris reikalingas paslaugų teikimui. Vadinasi, visus ligonius sugrūs“, – komitete kalbėjo D. Čibirienė.

„Gal gydymo įstaigas reikėtų skatinti turėti didesnius plotus. (...) Valstybei turėtų labiau rūpėti gyventojai, o ne tik to mokesčio surinkimas“, – pridūrė ji.

Dabar mokesčio tarifas siekia 0,5-3 proc. NT mokestinės vertės, tačiau sveikatos priežiūros įstaigos jo nemoka. 2021 metais šia lengvata pasinaudoti galėjo 2162 įstaigos, o jų nesumokėta suma siekė 1,6 mln. eurų.