Lithuania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Vokietijos kancleris skeptiškas dėl ES tyrimo, nukreipto į kiniškus elektromobilius

Vokietijos kancleris Olafas Scholzas išreiškė skeptišką požiūrį į ES tyrimą dėl galimai neteisėtų Kinijos subsidijų elektromobiliams, sakydamas, kad Europa neturėtų būti protekcionistinė ir turėtų sveikinti pasaulinę konkurenciją.

„Ekonominis modelis, kuriam aš pritariu, yra pasaulinė konkurencija“, – sakė O. Scholzas ketvirtadienį „Berlin Global Dialogue“ debatuose; jį cituoja „Politico“.  

Nors Europos Komisija pradėjo prekybos tyrimą, kurį remia Prancūzija, dėl Kinijos paramos jos elektromobilių gamintojams, nerimaujama, kad toks tyrimas ir galimi antisubsidiniai muitai gali sukelti prekybos karą su Kinija. Tai gali būti pavojinga tokioms Vokietijos bendrovėms kaip „Volkswagen“, „Mercedes“ ir BASF, kurios daug investavusios Kinijoje.

Praėjusią savaitę Vokietijos ekonomikos ministras Robertas Habeckas įspėjo, kad šalies automobilių gamintojai baiminasi, jog ES nustačius muitus Kinijos elektromobiliams, jie gali sulaukti atsakomųjų veiksmų.

Paklaustas apie prekybos karo riziką, O. Scholzas sakė, jog „akivaizdu, kad taip neatsitiks“.

Vokietijos kancleris, atrodo, bandė sumenkinti Kinijos subsidijuojamų automobilių importo problemą, teigdamas: „Aš vis dar prisimenu dideles diskusijas, kurios prasidėjo, kai į Vokietiją atkeliavo japoniški automobiliai. Dabar jie yra rinkos dalis – Japonijoje yra vokiškų automobilių, o Vokietijoje – japoniškų. Kokia problema?“

O. Scholzas teigė, kad tas pats pasakytina ir apie korėjietiškus prekės ženklus.

„Norime parduoti savo automobilius Europoje, Šiaurės Amerikoje, Japonijoje, Kinijoje, Afrikoje, Pietų Amerikoje, visur, – sakė O. Scholzas. – Tačiau tai reiškia, jog esame atviri tam, kad kitų šalių automobiliai patektų ir į Vokietijos rinką.“

VŽ rašė, kad dešimtmečius Europos automobilių pramonė buvo pasaulio priešakyje, tačiau posūkis elektromobilių link atnešė netikėtumų: europiečių gaminius nustelbė kiniški – ne tik kaina, bet ir technologijomis. Europos Komisija ėmė ginti savo rinką ir tiria, kokio dydžio muitus gali užkrauti pigesniems automobiliams, o Kinija grasina pasekmėmis. Kol didieji nepasidalina vietos po saule, Lietuvos verslas konstatuoja: sunkiai įperkami europietiški elektromobiliai stabdo plėtrą.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Logistika“