Lithuania

Vyriausybė atidėjo klausimą dėl KPPP rezervo, kuriame Vilniaus rajono keliams numatyti 404 tūkst. eurų

Projekte, kurį planuota priimti trečiadienį, šešioms savivaldybėms pinigų numatyta kaip gausiai apgyvendintoms tautinių mažumų. Iš jų Vilniaus rajonui siūloma skirti didžiausią sumą.

Ignalinos rajono savivaldybė keliams ir gatvėms numatyta skirti 97,4 tūkst. eurų, Šalčininkų rajono – 144,6 tūkst. eurų, Švenčionių rajono – 166,1 tūkst. eurų, Trakų rajono – 133,6 tūkst. eurų, Visagino savivaldybei projekte numatyta skirti 84,6 tūkst. eurų.

Sprendimą dėl rezervo paskirstymo buvo numatyta priimti trečiadienį, kai premjeras S.Skvernelis vis dar yra atostogose.

Tačiau, kaip pranešė BNS, Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis posėdyje nurodė, kad tarpinstituciniame pasitarime iškilo klausimų dėl projekto. Anot jo, per savaitę planuojama iškilusius klausimus baigti derinti.

Šešioms savivaldybėms skyrus lėšas kelių tvarkymui, jos pačios nuspręs, kuriuos konkrečiai kelius ir gatves tvarkyti.

15min jau anksčiau skelbė, kad pagal praėjusį penktadienį Vilniaus rajono savivaldybės patvirtintą strateginį planą, S.Skvernelio gatvei asfaltuoti šiais metais ketinama skirti 200 tūkst. eurų, tai yra, pusė sumos, kokią planuoja skirti Vyriausybė.

Vilniaus rajono savivaldybė kovo antroje pusėje įvyksiančiame tarybos posėdyje turėtų numatyti konkrečias lėšas tolesniam Upės gatvės tvarkymui. Savivaldybės atstovė spaudai Jolanta Gulbinovič 15min yra sakiusi, kad strateginiame plane numatyta suma yra apytikslė, tad ji gali būti mažesnė arba didesnė.

Papildomos lėšos šešioms savivaldybėms, kuriose gyvena daugiau tautinių mažumų atstovų, skiriamos remiantis 2015 metų Vyriausybės protokoliniu nutarimu.

Beje, šio klausimo pranešėju buvo tuometis vidaus reikalų ministras S.Skvernelis.

Protokoliniame nutarime buvo numatyta, kad iš KPPP lėšų apie 10 proc. papildomai lėšų būtų skirta vietinės reikšmės keliams (gatvėms) tiesti, taisyti (remontuoti) ir prižiūrėti tautinių mažumų gausiai gyvenamame regione.

Remiantis šiuo nutarimu pinigų gatvėms šešioms savivaldybėms papildomai skirta ir pernai, tačiau metų gale perskirstant lėšas, Trakų ir Vilniaus rajonams jų atseikėta antrą kartą, gerokai viršijant 10 proc. ribą.

Trakų rajone gyvena susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius, Vilniaus rajone – premjeras S.Skvernelis.

BNS tuomet išsiaiškino, kad kitos savivaldybės nežinojo apie galimybę prie jau skirtų papildomų 10 proc. gauti dar lėšų, nes nebuvo informuotos.