Lithuania

Žiniasklaida: Kh.Haftaro pajėgos pasitraukė iš kelių Tripolio rajonų

LNA atstovas Ahmedas al Mismari pažymėjo, kad pajėgų išvedimas buvo vykdomas „persiskirstant ir pergrupuojant [karius] frontuose ir pasitraukiant iš apgyvendintų miesto rajonų“.

Jis taip pat paminėjo, kad Tripolyje įsikūrusios Nacionalinės santarvės vyriausybės (NSV) daliniai užėmė į pietvakarius nuo sostinės įsikūrusią oro pajėgų bazę. A.al Mismari pabrėžė, kad aerodromas buvo apleistas pagal strateginį planą ir kad LNA tame objekte paliko tik seną įrangą.

Jungtinių Tautų pripažįstamos NSV pajėgos išvakarėse pareiškė atkovojusios strategiškai svarbią Vatijos bazę, iš kurios LNA rengė antskrydžius prieš Tripolį. Pasak „Daily Star“, bazės užėmimas po kelias savaites trukusios operacijos buvo didžiausias NSV karinis pasiekimas per pastaruosius metus: jos priešai prarado vienintelį netoli sostinės įsikūrusį aerodromą.

Leidinio „The Libya Observer“ žiniomis, NSV pajėgos bazėje perėmė oro erdvės gynybos sistemą „Pancir“. Leidinys teigia, kad šis Rusijos gamybos kompleksas Kh.Haftaro pajėgoms buvo pristatytas iš JAE.

Naftos turtinga Šiaurės Afrikos valstybė chaoso gniaužtuose yra nuo 2011 metų, kai per kelių didžiųjų Vakarų valstybių remtą sukilimą buvo nuverstas ir nužudytas ilgametis diktatorius Muamaras Kadhafi. Dėl valdžios Libijoje varžosi konkuruojančios administracijos, kurių viena – Fayezo al Sarrajo vadovaujama NSV – įsikūrusi šalies vakaruose, o kita – LNA kontroliuoja rytus.

Kh.Haftaro pajėgos nuo praėjusių metų balandžio bando užimti Libijos sostinę.

Balandžio 25 dieną maršalas Kh.Haftaras paskelbė, kad traukiasi iš taikos derybų su NSV, ir pareiškė pretenzijas į visas jos kontroliuojamas teritorijas.

Football news:

After football, Buffon will return to school. He once faced prison for a false diploma
Ronaldo scored the first goal for Juventus from a free kick. There were 43 attempts
Ronaldo is the first in 59 years to score 25 goals for Juventus in Serie A in a single season
Sulscher on 5:2 with Bournemouth: I am happy with the energy of Manchester United and the goals scored. It was a match for the fans
Rashford on 5-2 with Bournemouth: it's Important to push on until the end of the season. Exciting time
⛔ This is the first League of Armenia was stopped because of dogovornjakah. Banned 5 clubs and 58 people (45-for life)
Greenwood scored 15 goals in a season and became the youngest Manchester United player with such a result in 37 years