Lithuania

Zoologijos sodas turi džiugių žinių: gal ir jūs norite „prakalbinti“ gyvūnus?

Kaune įsikūrusio Lietuvos zoologijos sodo lankytojams, norintiems pažinti unikalų gyvūnijos pasaulį, tikriausiai ne kartą yra kilę tokių ar panašių klausimų. Lietuvos zoologijos sodas turi džiugių žinių gyvūnų mylėtojams, nes nuo šio ketvirtadienio prasideda interaktyvus edukacinis projektas „Prakalbink zoologijos sodo gyvūnus“.

Zoologijos sodo lankytojai savo išmaniųjų telefonų pagalba, nuskenavę specialų QR kodą, atsidurs socialinio tinklo „Facebook“ „Messenger“ programėlėje, kur su jais pokalbį pradės žirafos, raganosės įguanos, arktiniai vilkai ir baltosios pelėdos.

„Sulaukus užklausos su pasiūlymu prakalbinti zoologijos sodo gyvūnus, labai apsidžiaugėme, o tuo pačiu ir susimąstėme, kaip tai būtų galima padaryti įdomiai ir interaktyviai. Vienai bendrovei pristačius demonstracinę versiją su ruoniu Kajumi, likome sužavėti informacijos pateikimo forma ir paprastu naudojimo būdu – pokalbiai su gyvūnais vyksta tiesiog „Facebook“ „Messenger“ programėlėje. Juk „Facebook“ ir „Messenger“ tapo neatsiejama mūsų kasdienybės dalimi, per juos bendraujame su artimaisiais, o nuo šiol, lankantis zoologijos sode, bus galima bendrauti ir su gyvūnais“, – džiaugėsi Komunikacijos ir edukacijos skyriaus vedėja Lina Gediminė.

„Vaikštinėjant su šeima Lietuvos zoologijos sode, kilo noras daugiau sužinoti apie gyvūnus – ne tik moksliškai, bet ir paprasta „žmogiška“ kalba. Kadangi mūsų įmonė kuria susirašinėjimo robotus „chatbot“ ir panaudojant šią technologiją jau „prakalbinome“ automobilius, pagalvojau – o kodėl nebūtų galima „prakalbinti“ ir gyvūnų? Gyvūnų „prakalbinimui“ panaudojome „chatbot“– susirašinėjimo robotą, susietą su „Facebook“ „Messenger“ programėle. Bendravimas su gyvūnu prasideda tada, kai lankytojas, priėjęs prie gyvūno voljero, nuskenuoja ant specialios lentelės esantį QR kodą. Nuskenavus šį kodą, pokalbis atidaromas per „Messenger“ programėlę ir paspaudus „Pradėti“ (angl. „Get started“) mygtuką prasideda pokalbis“ – apie edukacinio projekto idėją pasakojo įmonės direktorė Evelina Čiurlionė.

Daugiau informacijos, kaip prakalbinti žirafas, iguanas, arktinius vilkus ir baltąsias pelėdas, rasite adresu www.zoosodas.lt.

Football news:

Jota has 8 goals in his last 8 games for Liverpool
Powerful cyber attack on Manchester United: hackers blackmail, and the state threatens a fine (up to 18 million) for leaking data about fans
We want to get to know you better - please complete this questionnaire and tell us what other sports media you read!
Pavel Zanozin: At Utkin and Maslachenko was a bit of a strained relationship. Vasya became the editor-in-chief of NTV-Plus, there was jealousy
Messi, de Jong and Busquets - in Barcelona's bid for the match against Osasuna
Klopp on Wijnaldum: I want him to stay. But nothing has been decided yet, everything is possible
I didn't see the greatness of Maradona at all. But I can't stop thinking about it