Latvia

36 gadu vecumā karjeru beidz badmintona leģenda Liņs Daņs

Daņs par olimpisko čempionu pirmoreiz kļuva 2008.gadā Pekinā, bet četrus gadus vēlāk Londonā titulu izdevās aizstāvēt. Līdz ar karjeras noslēgšanu skaidrs, ka sportists nepiedalīsies nākamā gada Tokijas Olimpiādē, kuras norise bija ieplānota šajā vasarā.

Viņš ir jau otrais badmintona meistars, kurš gada laikā paziņojis par karjeras beigām. Iepriekš no profesionālā sporta atvadījās arī Daņa draugs no Malaizijas Lī Dzunvei.

Abi sportisti savulaik aptuveni desmit gadus bija vadošie badmintonisti visā pasaulē.

Daņs karjeras laikā iemantoja "sliktā puiša" tēlu, jo netipiski Ķīnas sportistiem, viņa ķermeni rotāja vairāki tetovējumi. Karjeras laikā Daņs uzvaru badmintona laukumos svinējis 666 vienspēlēs.

"Mana ģimene, treneri, komandas biedri un fani bijuši ar mani kopā visu šo laiku, kurā pievarēju vairākas virsotnes, kā arī cīnījos ar grūtībām," sociālajā vietnē "Weibo" ierakstu publicēja Daņs. "Sportam, ko mīlu, esmu veltījis visu."

"Neatlaidība - to sev teicu katru rītu, kad cietu sāpes, lai pagarinātu savu sportista karjeru. Jaunībā tiecos pēc ranga vietas, bet pēdējos gados vēlējos kāpt pāri limitiem, ko nosaka vecums un profesionālais sports. Tomēr jāatzīst, ka sāpes un fiziskās dotības man vairs neļauj cīnīties kopā ar komandas biedriem."

Tikmēr Dzunvei nevairījās nosaukt ķīnieti par savu sīvāko konkurentu. "Tici, ka visi smiekli, asaras un solījumi ir dienasgrāmatas ierakstu vērti," atbildēja Dzunvei. "Esmu lepns par tevi."

Pēdējos gados Daņs cīnījās ar traumām, kā rezultātā vairs nespēja noturēt pirmo vietu pasaules rangā. Šajā pozīcijā sportists karjeras laikā pabijis ilgu laiku. Jau pērn pēc izkrišanas turnīru pirmajās kārtās Daņs ieminējās, ka varētu beigt profesionāļa gaitas.

2016.gada Riodežaneiro Olimpiādē Daņs pusfinālā piekāpās tieši malaizietim Dzunvei, kurš savai valstij atnesa vienu no lielākajām uzvarām četrgades notikumā.

Karjeras veiksmīgākajos gados ķīnietis ieguva iesauku "Super Daņs". Viņš par pasaules čempionu tika kronēts piecas reizes.

Football news:

Hazard will be in the starting line-up of Real Madrid for the first time in the Champions League play-offs
Milan is Interested in Torreira. Arsenal are ready to sell the midfielder
Lineker on bale: People have no idea what's really going on with one of the best players of our time
Lionel Messi: Aduriz will be missed by everyone in La Liga. He's a Bombardier
Shakespeare became an assistant coach at Aston Villa
In England, the stadium can be closed to spectators for racism. Players will be disqualified for 6-12 matches for discrimination
Hans-Dieter flick: I will Understand if Tiago wants to play in the Premier League