Latvia

ĀCM riska zonās dzīvniekus drīkst pārvadāt tikai ar PVD atļauju

Kaut arī virkne teritoriju Latvijā joprojām ir noteiktas kā Āfrikas cūku mēra karantīnas zona un tur spēkā ir ierobežojums cūku pārvietošanai, Pārtikas un veterinārais dienests atzīst, ka saimniecības šos noteikumus joprojām pārkāpj.

Kaut arī virkne teritoriju Latvijā joprojām ir noteiktas kā Āfrikas cūku mēra (ĀCM) karantīnas zona un tur spēkā ir ierobežojums cūku pārvietošanai, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) atzīst, ka saimniecības šos noteikumus joprojām pārkāpj. Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem, lai cūkas varētu pārvietot starp riska zonām, ir nepieciešams saņemt PVD atļauju, tādēļ cūku īpašniekiem pirms cūku pārvietošanas lūgums vērsties PVD un konsultēties par nosacījumiem atļaujas saņemšanai.

Šobrīd Zemgalē ĀCM III riska zonā ir iekļauti šādi pagasti un teritorijas: Auces novada Ukru un Bēnes pagasts, Lielauces pagasta daļa uz rietumiem no autoceļa P104 un Vītiņu pagasta daļa uz ziemeļiem no autoceļa P96; Dobeles novada Penkules pagasts un Zebrenes pagasta daļa uz rietumiem no autoceļa P104; Jelgavas novada Jaunsvirlaukas, Valgundes, Kalnciema un Līvbērzes pagasts; Ozolnieku novada Salgales pagasts; Tērvetes novada Bukaišu pagasts; Vecumnieku novada Kurmenes pagasts.

Tāpat PVD atgādina, ka šobrīd vēl ir spēkā noteiktā karantīnas zona, ar kuru Dobeles un Zebrenes pagasts iekļauts trīs kilometru karantīnas zonā un Lielauces, Vītiņu un daļa Zebrenes pagasta iekļauts 10 kilometru karantīnas zonā; Kurmenes un Valles pagasts iekļauts 10 kilometru karantīnas zonā; Bukaišu pagasts iekļauts trīs kilometru karantīnas zonā; Bēnes, Ukru, Augstkalnes, Bukaišu un Tērvetes pagasts iekļauts 10 kilometru karantīnas zonā, kā arī Vilces pagasts iekļauts 10 kilometru karantīnas zonā. Novietnes, kuras ietilpst šajās karantīnas zonās, arī ievēro PVD rīkojumos noteikto līdz to atcelšanai. Šajā gadījumā Lauksaimniecības datu centra (LDC) datubāzē joprojām redzams, ka novietnei ir uzlikts aizliegums pārvietot dzīvniekus. Dzīvnieku īpašniekiem pirms plānotās dzīvnieku pārvietošanas lūgums konsultēties ar PVD inspektoriem par nosacījumiem dzīvnieku pārvadājumu veikšanai. Pēc rīkojumu atcelšanas aizliegums LDC tiek automātiski dzēsts, un novietnei ir jāievēro attiecīgās prasības, kas noteiktas jau II vai III karantīnas zonai.

PVD kontakti: vecākā veterinārā inspektora tālrunis ir 63007681, vecāko inspektoru tālruņi – 63007692, 63007688 (Jelgavā), 63960164 (Bauskā), 63781311 (Dobelē).

Football news:

Barcelona is ready to let Umtiti go. Lazio, Napoli, Roma and Torino are Interested in him
Dembele returned to training on the basis of Barcelona. He hasn't played since November
Milan will buy out Kjaer for 3.5 million euros
22 thousand tests before each match – so Union wants to return a full stadium. One game will cost more than a million euros
Real asked fans not to gather in Madrid to celebrate the championship
Ronaldo will not leave Juventus. He wants to overtake Immobile and Lewandowski on goals and win trophies
Napoli will pay about 81 million euros for Osimhen. Medical check-up is scheduled for Thursday