Latvia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Aicina jauniešus iepazīties ar Latvijā salīdzinoši jaunu sporta veidu - raundnetu

Raundneta atvērtie treniņi notiks trešdienās Rīgā, Uzvaras parkā, no plkst. 18:00 līdz 20:00 un sestdienās Lucavsalā no plkst. 17:00 līdz 20:00. Treniņu laiki un vieta var tikt precizēta, ņemot vērā laika apstākļus, tāpēc katru spēlētgribētāju Latvijas Raundneta federācija aicina sekot līdzi sociālajiem tīkliem, lai nepalaistu garām jaunāko informāciju un varētu reģistrēties dalībai treniņā.

Treniņi notiks bez maskas, un nav nepieciešama iepriekšējā pieredze, augsta fiziskā sagatavotība vai specifisks inventārs.

Raundnetu reizēm sauc arī par spaikbolu, identificējot to ar lielāko spēles ekipējuma un tīklu ražotāju. Raundnetu spēlē līdzīgi kā pludmales volejbolu - divas komandas, katrā ir pa diviem spēlētājiem. Atšķirībā no pludmales volejbolu spēles laukums ir 360 grādi un nav laukuma robežu. Spēlētāji sākumā izkārtojas ap nelielu batutam līdzīgu tīklu. Spēle sākas ar servi no vienas komandas otrai. Viens no spēlētājiem uzsāk izspēli tā, lai bumbiņa atsistos pret tīklu, bet pretējā komanda to nevarētu uztvert. Savukārt otras komandas uzdevums ir uzņemt servi un ar līdz 3 pieskārieniem ("uzņemt servi - uzcelt - uzbrukt") iesist to atpakaļ tīklā. Tā komandas pārmaiņus sit bumbiņu tīklā līdz bumbiņa nokrīt zemē vai notiek pārkāpums. 

Raundneta attīstība Latvijā

Raudnets ir radies 1989. gadā, bet lielāku popularitāti ieguva 2008. gadā, kad raudneta ekipējuma ražotājs "Spikeball Inc." piedalījās populārā ASV televīzijas šovā "Shark Tank".  Drīz vien sports atnācis arī līdz Eiropai un nu jau Latvijā raundnets tiek spēlēts piecus gadus, bet aktivitāte būtiski palielinājusies tieši 2021 gadā, kad Latvijas čempionātā piedalījās rekordliels skaits - 30 komandas. 

Foto: Publicitātes foto

Šogad 28 un 29.maijā RIMI Olimpiskajā centrā notika viens no četriem Eiropas Grand Slam tūres posmiem, kurš pulcēja 108 komandas no 15 dažādām valstīm vienuviet un ļāva noskaidrot uz doto brīdi Eiropas labāko komandu. Šī gada maijā pirmo reizi notika arī sacensības Latvijas sieviešu līgā, kur 6 komandas cīnījās par labāko Latvijas sieviešu komandas titulu. Latvijas Raundneta Federācijas treniņos piedalīties var pilnīgi visi neatkarīgi no dzimuma, vecuma vai fiziskās formas, tāpēc ko tu vēl gaidi, nāc un izmēģini Raudnetu kopā ar mums! 

Bezmaksas atvērto raundneta treniņu ciklu "Nāc un izmēģini Raundnetu" Latvijas Raundneta federācija rīko, pateicoties Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta piešķirtajam finansējumam.