Latvia

Arbitrāžas tiesa lemj, ka Mančestras "City" drīkstēs spēlēt UEFA Čempionu līgā

CAS secinājusi, ka Mančestras klubs nepārkāpa finanšu "Fair Play" noteikumus, taču nesadarbojās ar UEFA. Līdz ar to tai saglabāts naudas sods, bet tas samazināts uz desmit miljoniem eiro.

Februārī UEFA Finanšu kontroles komisijas lēma Mančestras komandu uz diviem gadiem diskvalificēt no Vecā kontinenta klubu turnīriem. Tajā pat mēnesī "City" iesniedza apelāciju CAS.

Vācu izdevums "Der Spiegel", izmantojot "Football Leaks" informāciju, iepriekš ziņoja, ka "City" un tā sponsori ir manipulējuši ar līgumiem, lai apietu finansiālās "Fair Play" noteikumus, kas saistīti ar to, cik daudz naudas īpašnieki drīkst ieguldīt klubā.

Anglijas klubs gan visas apsūdzības kategoriski noliedza, bet UEFA lēmumu uzsākt izmeklēšanu iepriekš nosauca par kļūdainu. Pēc izmeklēšanas uzsākšanas "City" iesniedza apelāciju CAS, kas to noraidīja, bet pēc tam lieta nonāca UEFA Finanšu kontroles komisijā.

Iepriekš tika ziņots, ka UEFA varētu rekomendēt uz vienu sezonu diskvalificēt Mančestras "City" no Eirokausiem, bet februārī tika piespriests pat bargāks sods. Papildu diskvalifikācijai no 2020./2021. un 2021./2022. gada sezonām, Mančestram klubam piespriests 30 miljonu eiro naudas sods, kas pēc CAS lēmuma samazināts trīs reizes.

Mančestras "City" finanšu noteikumus pārkāpa arī 2014. gadā, par ko samaksāja 60 miljonu eiro sodu.

Savas pastāvēšanas vēsturē "City" par Anglijas čempioni kļuvusi sešas reizes - 1937., 1968., 2012., 2014., 2018. un 2019. gadā.

Citi šobrīd lasa

Šīs zvaigznes izskatās perfekti - un lieliski iztiek bez privātajiem treneriem

20 gadus nebijis atradums: Krievijā vienlaikus uziet četrus milzīgus smaragdus

Noskaidroti Eiropas bīstamākie autobraucēji

Football news:

Thomas Tuchel: If both legs were intact, you could have seen my 40-meter sprint
PSG saved Tuchel's pet: Choupo-moting got everyone for free, managed not to score from a centimetre, and now pulled Paris to the semi-finals of the Champions League
Gian Piero Gasperini: The worst part is that we were so close. I can only thank the guys
Neymar was the player of the match Atalanta-PSG. He gave an assist
ПС PSG suffered through the entire quarter-final and turned it over in 149 seconds. Lifted the Italian curse and went so far in the Champions League for the first time in 25 years
ПС PSG's pain was transformed into happiness: in three minutes, the suffering stars turned into celebrating kings
The club from Italy won't win the Champions League for the 10th year in a row. This is an anti-record