Latvia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

'Delfi' aptauja: Kā vērtējat Straumes vadītā KNAB darbu?

'Delfi' aptauja: Kā vērtējat Straumes vadītā KNAB darbu?
Foto: LETA

Saeima ceturtdien Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītāja amatā atkārtoti apstiprināja Jēkabu Straumi, kurš iestādi vadīs vēl turpmākos piecus gadus. Portāls "Delfi" lasītājiem taujā, kā jūs vērtējat Straumes vadītā KNAB līdzšinējo darbu korupcijas apkarošanā?

close-ad

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Reklāma

Straume atzinis, ka viņa vadībā KNAB pirmo reizi tā pastāvēšanas vēsturē izmeklējis un rosinājis uzsākt kriminālvajāšanu četrās ārvalstu amatpersonu kukuļošanas lietās, turklāt viena no tām jau pilnībā noslēgusies, un tas palīdzējis Latvijai izpildīt Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas rekomendācijas. Tā kā pretkorupcijas jomā aizvien svarīgāku lomu ieņem risku analīze, ieguldīts nozīmīgs darbs analītiskās kapacitātes stiprināšanā, tostarp piesaistot papildu finansējumu no Eiropas Komisijas un citām struktūrām.

Viņa skatījumā, ne mazāk būtisks uzdevums, kas pēdējo piecu gadu laikā ir izpildīts, ir vispārējā KNAB kapacitātes nostiprināšana, kas "izpaužas gan kā komandas saliedēšana, gan papildu štata vietu un budžeta līdzekļu piešķiršana".

"Esmu pārliecināts, ka iesāktais kurss ir pareizs, un tas ir jāturpina arī nākamajā termiņā. Pateicos KNAB komandai par nesavtīgu darbu sabiedrības labā, kā arī sadarbības partneriem un sabiedrībai par atbalstu cīņā pret korupciju, kā arī gatavību nepieņemt korupciju kā normu un ziņot," norādījis Straume.