Latvia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Evakuācija no Mariupoles ģimenei beidzas ne tikai ar zaudētām ķermeņa daļām

Ārsts Sergejs no Mariupoles. (Foto: Ekrānuzņēmums no video/Latvijas televīzija.)

Tiešs tēmējums uz viņu auto, evakuējoties no Mariupoles, tētim atņēma labo roku, mammai abas kājas, bet abiem kopā – pašu dārgāko – sešgadīgo meitiņu Elizabeti. Tagad ģimene ārstējas Nacionālajā rehabilitācijas centrā "Vaivari". Ar vienu no ģimenes locekļiem aprunājās Latvijas Televīzija.

"Braucām un mūs apšaudīja ar mīnmetēju. Bērns gāja bojā. Sievai norāva abas kājas. Man roku. Nokļuvām uzreiz slimnīcā, kur mūs operēja. Operēja pagrabā bez gaismas, bez ūdens. Divpadsmit dienas tur Mariupolē nogulējām," stāsta ukraiņu ārsts Sergejs Siņeļņikovs.

Smagi ievainoti nav varējuši pat atvadīties no savas Elizabetes. Bērnu apglabāja radinieki. Sergejs pats ir ārsts. Terapeits ar 42 gadu stāžu. Strādāja Mariupoles pilsētas 3. slimnīcā.

Elizabete ir viņa sievas meita, bet Sergejs saka – meitenīte bija abu bērns. "Nevar aizmirst nāvi. Ar sievu strādā profesionāls psihologs. Ārsti palīdz. Ļoti smagi," saka Sergejs.

Ceļš uz Rīgu bijis garš. Viņi pārvesti uz vairākām krievu kontrolētām teritorijām, taču izdevies izbēgt bez filtrācijas nometnes. Tālāk brīvprātīgie organizēja transportu uz Rīgu.

Tiešs tēmējums uz viņu auto, evakuējoties no Mariupoles, tētim atņēma labo roku, mammai abas kājas, bet abiem kopā – pašu dārgāko – sešgadīgo meitiņu Elizabeti. pic.twitter.com/XFAKgP7McE

— LTV Ziņu dienests (@ltvzinas) June 8, 2022

"Mūsu draugi ar neatliekamo palīdzību mūs no pašas robežas atveda uz Rīgu. Te mēs traumataloģijā divpadsmit dienas nogulējām. Vēlreiz operēja un tad atveda uz "Vaivariem". Te visi tik labi izturas pret mums," saka Sergejs.

Ļoti daudz palīdzot brīvprātīgie. Ārsts gatavojas palikt Latvijā. "Mums apsolīja bezmaksas protēzes. Sola kaut kādu dzīvesvietu. Es esmu ārsts un varēšu dot labumu sabiedrībai. Tāpēc mēs kā bēgļi pieteicāmies Latvijas pilsonībai. Mums neatteica."

Tik smagi ievainotiem kā šī ģimene pirms rehabilitācijas nepieciešama ķirurģiska ārstēšana. Tagad "Vaivaros" abiem veidos rokas un kāju ortozes un protēzes. Jaunākās tehnoloģijas ļauj tās izgatavot maksimāli funkcionālas. 

Pievienot komentāru