Latvia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

FOTO: Torņakalna baznīcā ar Citādo dievkalpojumu un grezni rotātu pagalmu svin Vasarsvētkus

"Vasarsvētkos mēs svinam tādu kā sapni, kā nākotnes melnrakstu. Ka cilvēki var sastapties, var saprasties, un, ja pa īstam tas notiktu, tad pasaulē nebūtu to notikumu, kas ir pašlaik," stāstīja Rīgas Lutera draudzes mācītājs Linards Rozentāls.

Citādajā dievkalpojumā, kas ir Rīgas Lutera draudzes ilggadēja svētku reižu tradīcija, svarīga loma ir mūzikai, jo visos laikos tā spējusi vienot cilvēkus vairāk kā vārdi.

Šogad dievkalpojuma dalībniekus līdzās Lutera draudzes korim, Lutera kvartetam un draudzes uzticamākajiem māksliniekiem priecēja arī Intars Busulis, Kaspars Zemītis, Rēzija Kalniņa, Elza Rozentāle un citi Latvijā zināmi mākslinieki. Pēc dievkalpojuma svinības turpinājās grezni rotātā baznīcas pagalmā ar svētku mielastu, ko bija sarūpējuši un organizējuši draudzes brīvprātīgie atbalstītāji.

Citādie dievkalpojumi Lutera draudzē vienmēr ir plaši apmeklēti, tādēļ tajos saņemtie ziedojumi tradicionāli tiek veltīti kādam īpašam un nozīmīgam mērķim. Šogad Vasarsvētkos gūtie ziedojumi tiks veltīti Rīgas Lutera baznīcas turpmākā darba atbalstam. Šāds lēmums draudzē bijis jāpieņem pirmo reizi Citādo dievkalpojumu vēsturē, jo pēc ilgajiem klātienes satikšanās ierobežojumiem Covid pandēmijas dēļ, kā arī kara apstākļu ietekmes rezultātā, visā pasaulē būtiski ir mainījusies ziedošanas kultūra.