Latvia

Gražulis uguņo Itālijas čempionātā, iemetot septiņus tālmetienus

Trento komanda savā laukumā ar rezultātu 91:84 (33:20, 19:22, 20:24, 19:18) uzvarēja Kremonas "Vanoli".

Gražulis spēlēja 26 minūtes, kuru laikā grozā meta divus no četriem divu punktu metieniem, septiņus no deviņiem tālmetieniem, ar 25 punktiem kļūstot par rezultatīvāko mājinieku spēlētāju. Viņš statistikā atzīmējās arī ar vienu kļūdu, vienu rezultatīvu piespēli, vienu piezīmi, vienu izprovocētu sodu, sakrāja +/- rādītāju +6 un efektivitātes koeficientu 23.

Vēl 14 punktus uzvarētāju labā guva Matija Udoms, bet Prentiss Habs izcēlās ar deviņiem punktiem un deviņām rezultatīvām piespēlēm. Kremonas komandā rezultatīvākais ar 18 punktiem bija Grānts Goldens.

Pagājušajā sezonā par Itālijas čempioni kļuva Milānas "EA7 Emporio Armani Olimpia", kas finālsērijā ar 4-3 pārspēja Boloņas "Virtus".

Tikmēr Latvijas basketboliste Kate Vilka Francijas čempionāta mačā izcēlās ar septiņiem punktiem un palīdzēja "Charnay" vienībai tikt pie uzvaras.

"Charnay" savā laukumā ar rezultātu 77:65 (21:20, 22:8, 21:22, 13:15) pārspēja Rainas Tomašickas pārstāvēto Tarbas "Gespe Bigorre".

Vilka uzvarētāju rindās laukumā bija 29 minūtes un 21 sekundi, kuru laikā grozā meta divus no pieciem tālmetieniem un vienu no diviem soda metieniem. Viņa arī tika pie piecām atlēkušajām bumbām, vienas rezultatīvas piespēles, vienas kļūdas, vienas pārtvertas piespēles, trīs piezīmēm, viena izprovocēta soda, sakrāja +/- rādītāju +18 un efektivitātes koeficientu astoņi.

Tikmēr Tomašicka spēlēja trīs minūtes un astoņas sekundes, kuru laikā vienu reizi bija neprecīza no trīs punktu līnijas, iekrāja +/- rādītāju -7 un efektivitātes koeficientu -1.

Mājinieču panākumu sekmēja Kajana Teilore, kura izcēlās ar 23 punktiem un piecām rezultatīvām piespēlēm. Tarbas komandā rezultatīvākā ar 26 punktiem un 11 bumbām zem groza bija Izabella Jakubu.

Vēl Buržas "Tango" bez Anetes Šteinbergas sastāvā viesos ar rezultātu 80:58 guva panākumu pār Bretaņas "Landerneau".

Pagājušajā sezonā par čempionēm kļuva Lionas ASVEL basketbolistes.