Latvia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

H&M iesūdz tiesā par krievu pircēju diskrimināciju

Prasītājs ir juridiskās kompānijas "Arguments" vadītājs Dmitrijs Kačans, kurš apgalvo, ka kompānija aizskar Krievijas iedzīvotāju tiesības iegādāties apģērbu savā mājaslapā. Kā morālā kaitējuma kompensāciju viņš no H&M prasa piedzīt 700 tūkstošus rubļu (aptuveni 11 tūkstoši eiro). Tiesas sēde nozīmēta 29. jūnijā.

Kā teikts prasības tekstā, interneta veikalā H&M mājaslapā ir preces ar atzīmi "pieejams" un cenām rubļos, ieskaitot piegādi, taču, mēģinot iegādāties preci, parādās norāde, ka to uz laiku nav iespējams iegādāties šajā reģionā.

"Uzskatu, ka H&M veikala rīcība, kuras rezultātā tika slēgti veikali vienīgi Krievijas Federācijas teritorijā, pakļauj diskriminācijai visus Krievijas Federācijas pilsoņus.

Esmu Krievijas Federācijas pilsonis, man ir tiesības esošā organizācijā pirkt apģērbu. Apģērbs nav greznības priekšmets. Apģērbs ir nepieciešamība, un nevienam nav tiesību aizskart cilvēku, neatkarīgi no viņu nacionālās piederības, dabisko vajadzību — būt apģērbtam, apautam.

Es uzskatu, ja ar faktu, ka veikali tiek slēgti vienīgi Krievijas Federācijas teritorijā, pēc savas gribas, nevis piespiedu apstākļu dēļ, samierināties, tad patērētājs nonāks neizdevīgā stāvoklī," paziņoja Kačans.

Ar savu prasību jurists iecerējis veidot tiesu praksi, kuru varētu izmantot citi pircēji, vēsta "Meduza".

Marta sākumā H&M Group, kas ir Eiropā lielākais apģērbu mazumtirdzniecības tīkls, apturēja Krievijā visas pārdošanas Ukrainā sāktā kara dēļ. Krievijas interneta veikals H&M, tāpat kā 155 fiziskie veikali valsts teritorijā, ir slēgti.

Kopš kara sākuma Ukrainā par aiziešanu no Krievijas vai darbības ierobežošanu valstī paziņojušas aptuveni 1000 ārvalstu kompānijas.