Latvia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Iespējami 'Swedbank' internetbankas lietošanas traucējumi; tiešsaistē nav nopērkamas vilcienu biļetes

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Vairāki iecienīti e-risinājumi trešdienas pusdienlaikā piedzīvo tehniskas problēmas, tostarp daļai lietotāju varētu būt apgrūtināta "Swedbank" internetbankas lietošana, nav iespējams iegādāties vilcienu biļetes ne "Pasažieru vilciens", ne "Mobilly" lietotnē.

close-ad

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Reklāma

"Atvainojamies, šobrīd internetbankā ir tehniski traucējumi, kolēģi strādā pie risinājuma. Ziņosim tiklīdz viss strādās ierastajā ritmā," īsi pēc pusdienlaika ziņoja "Swedbank" mikroblogošanas vietnē "Twitter". Iespējams, arī šobrīd daļai lietotāju internetbankas pakalpojumu pieeja ir apgrūtināta.

Kā stāsta bankas pārstāvis Jānis Krops, bija īslaicīgas tehniskas problēmas ar Smart-ID.

"Diemžēl, izskatās, šobrīd pakalpojums nav atjaunojies pilnībā. Pēc klientu plūsmas redzams, ka ir klienti, kuriem izdodas ieiet internetbankā. Savukārt tiem, kam vēl joprojām neizdodas, lūgums nedaudz uzgaidīt, acīmredzot pieprasījumu skaits ģenerēts tik liels, ka tas šobrīd ietekmē pakalpojuma pieejamību pilnā apmērā," viņš skaidro.

Pēc aktīvu apmēra "Swedbank" ir lielākā banka Latvijā.

"Pārtraucam vilciena e-biļešu tirdzniecību "Pasažieru vilciena" tīmekļvietnē un mobilajā lietotnē ārēju faktoru ietekme," savukārt "Twitter" paziņoja "Pasažieru vilciens", norādot, ka vilciena biļeti var iegādāties kasē vai vilcienā pie konduktora kontroliera bez papildu maksas, problēmsituācija tiek risināta.

Un arī "Mobilly" vēsta, ka šajā lietotnē vilciena biļetes pagaidām nav iespējams iegādāties.