Latvia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

"Ieveda 43 bērnus..." Putina "Vienotā Krievija" apgalvo, ka Latvijā notiek Ukrainas kara bāreņu tirdzniecība

Diezgan bezkaunīgais dokuments Krievijas ilggadējā vadoņa Vladimira Putina partijas mājaslapā un citviet publicēts vakardien, 6. jūnijā.

Caur to runā “Vienotās Krievijas” ģenerālpadomes sekretāra vietniece, Valsts domes vicespīkere Anna Kuzņecova.

Ziņojuma pamatdoma ir – Krievija sarunās ar tā saucamās Doņeckas “tautas republikas” (DTR) Tautas padomes delegāciju ir nolēmusi aktīvi iesaistīties, lai glābtu Donbasa bērnus no cilvēktirdzniecības, “kamēr Krievijas un DTR armija atbrīvo teritorijas”.

Realitātē gan sanāk, ka Krievija šādi veido sev cilvēku glābēju tēlu, vārdos iestājoties par Ukrainas bāreņiem, kuru vecāki tikuši nogalināti Krievijas izvērstajā karā kaimiņvalstī.

“Vairāki pieaugušie” ieveduši Latvijā 43 bērnus no Ukrainas

Īpašu uzmanību “Vienotās Krievijas” ziņojums par bērnu nelegālu izvešanu no Ukrainas gan piesaistīja ar rindkopu, kurā it kā aprakstīta Latvijas loma šajā visā.

“Latvijā prokuratūra sākusi pirmstiesas izmeklēšanu par iespējamo tirdzniecību ar bērniem, kas ieradušies no Ukrainas teritorijas. Vairāki pieaugušie ieveda šajā Baltijas republikā 43 bērnus, kurus it kā kāds gatavojās adoptēt citā valstī. [...],” teikts partijas ziņojumā.

Turpinājumā ieskicēts arī kāds gadījums ar bērniem no tā saucamās Luhanskas “tautas republikas” (LTR).

Bāreņi esot izvesti uz Ukrainas rietumiem un šobrīd nevarot atgriezties. Bērnu skaits un jebkāda cita detalizētāka informācija neparādās.

Turpinājumā “Vienotās Krievijas” pārstāve dara zināmu, ka šobrīd norit darbs pie izmaiņām likumdošanā, kas vienkāršotu kārtību, kādā Krievijas pilsonība tiek piešķirta bērniem-bāreņiem no Doņeckas un Luhanskas separātistu “republikām”.

Putina partijas teiktais izrādās klaji meli

Apgalvojums, ka 43 ukraiņu bērni Latvijā varētu būt ievesti nelegāli un ar noziedzīgiem nolūkiem, ir pietiekami skaļš, tādēļ vērsāmies Latvijas Republikas prokuratūrā, lai noskaidrotu, vai šāda pirmstiesas izmeklēšana tik tiešām notiek.

Prokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka darīja zināmu, ka šobrīd nav izdevies identificēt nevienu “Vienotās Krievijas” ziņojumā aprakstītajam gadījumam līdzīgu lietu Latvijā.

“Ir apzināta informācija no Valsts policijas Kriminālizmeklēšanas vadības pārvaldes, ONAP un ONAP 3. nodaļas [cilvēktirdzniecības un sutenerisma apkarošanas nodaļa]. Visi kā viens apgalvo, ka šāds kriminālprocess nekad nav uzsākts, tāda informācija nekad nav saņemta,” rakstiski apliecināja prokuratūras pārstāve.

Ar pilnu Putina partijas ziņojumu var iepazīties šeit.

Piespiedu deportācijas veic pati Krievija

Te arī jāpiebilst, ka publiski jau vairākkārt ir izskanējusi informācija, ka ar ukraiņu piespiedu izvešanu uz Krieviju nodarbojas pati agresorvalsts – Krievija.

Vēl marta beigās Ukrainas vicepremjere Irina Vereščuka informēja, ka Krievija Ukrainas iedzīvotājus izved pa “kvazihumānajiem koridoriem”, kuru atvēršana nav bijusi saskaņota ar Ukrainu.

Šādi, saskaņā ar vicepremjeres teikto, uz to laiku izvesti jau ap 40 000 Ukrainas iedzīvotāju. Šo piespiedu izvešanu galamērķis – vai nu Krievijas okupētās teritorijas, vai pati Krievija.

Tikmēr, kā zināms, gadījumos, kad gan Rietumi, gan Ukraina ir lūgusi Krieviju sadarboties humāno koridoru izveidē, atbildē ir saņemta vai nu vilcināšanās, vai arī ļaudis, kuri šos koridorus lēmuši izmantot, tikuši pakļauti militāriem uzbrukumiem.