Latvia

Junkers: jādara vairāk, lai tuvinātu Austrumeiropu un Rietumeiropu

12. septembrī ikgadējo runu par stāvokli Eiropas Savienībā Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žans Klods Junkers veltīja Eiropas suverenitātei un solidaritātei, izsakot vēlējumu visiem darīt vairāk, lai beidzot tuvinātu Austrumeiropu un Rietumeiropu.

“Pienācis laiks beigt nožēlojamo sadalītās Eiropas uzvedumu. Mūsu kontinents un tie, kas izbeiguši Auksto karu, ir pelnījuši ko labāku,” uzsvēra Junkers, tēlaini piebilstot, ka spēcīga un vienota Eiropa ļaus dalībvalstīm sasniegt zvaigznes. “Diemžēl arī šajā runā netika pieminēts vietējais un reģionālais līmenis. Junkera paustais, ka “vienoti mēs varam sasniegt vairāk”, jāattiecina, jau sākot ar pašvaldību līmeni, kas ir vistuvāk iedzīvotājiem. Pašvaldību vēlmes un vajadzības noteikti jāņem vērā, lai veidotu vienotu un spēcīgu gan valsti, gan Eiropas Savienību,” Junkera runu vērtēja Latvijas delegācijas Eiropas Reģionu komitejā vadītāja vietnieks Gints Kaminskis.

Junkera aicinājumu vienot Eiropu pozitīvi novērtēja Latvijas delegācijas Eiropas Reģionu komitejā locekļa aizstājējs Gunārs Ansiņš, kurš atgādināja, ka, lai arī esam vienoti, tomēr esam dažādi. “Mūsu pašvaldību vajadzības, attīstības līmeņi un tradīcijas ir atšķirīgas. Daži no mums ir tālu priekšā citiem un jau sasniedz tādus mērķus, par kādiem citi var tikai sapņot. Eiropas Savienības reģionālās politikas un tās mērķu veidošanā vairāk jāiesaista pašvaldības,” uzsvēra Ansiņš.

Eiropas Komisijas priekšsēdētājs savā runā uzsvēra arī vajadzību spēcināt Eiropu, apvienojot tās politisko, ekonomisko un militāro varenību: “Par spīti lielai pretestībai, es jau 2014. gadā aizdegos ar ideju par Eiropas aizsardzību. Un tādēļ es nākamajos mēnešos dienu un nakti turpināšu darbu, lai Eiropas Aizsardzības fonds un pastāvīga strukturēta sadarbība aizsardzības jomā darbotos pilnībā. Atļaujiet man precizēt vienu lietu: mēs nemilitarizēsim Eiropas Savienību. Mēs vēlamies kļūt autonomāki un sekot līdzi saviem globālajiem pienākumiem.” Latvijas delegācijas Eiropas Reģionu komitejā loceklis un atzinuma “Priekšlikums par Eiropas Aizsardzības fondu” autors Dainis Turlais, lūgts komentēt Junkera izteikumus par drošības jomu, norādīja, ka Eiropas Savienības drošība nav visu tās dalībvalstu aizsardzības potenciālu vienkārša matemātiska summa. “Plānotie ieguldījumi militārās rūpniecības un zinātnes attīstībā nevar būt tikai Eiropas Savienības uzņēmumos ražoto ieroču un bruņojuma konkurētspējas celšanai pasaules tirgos. Ieročus ražo un iepērk armijai – Eiropas Savienības armijai. Savukārt armija sākas ne ar ieročiem, ne karavīriem, bet ar pavēlniecību. Par to derētu padomāt rūpīgi, gatavojot nākotnes plānus un veidojot Eiropas Drošības savienību,” uzsvēra Turlais.

Ar Junkera runu varat iepazīties Eiropas Komisijas vietnē - https://ec.europa.eu/commission/sites/beta-political/files/soteu2018-speech_lv.pdf .

Football news:

Gasperini on two penalties for Juve: They are above any rules in Italy. Did we have to cut off our hands?
Sarri Pro 2:2 with Atalanta: We played with one of the best teams in Europe right now
Pep Guardiola: Manchester City have won a place in the Champions League on the pitch. I hope that UEFA will allow us to play
Atalanta extended their unbeaten streak to 14 games and is ranked 3rd in Serie A
Ronaldo scored his 27th goal in Serie A, converting a penalty in the game against Atalanta. Immobile has 29 balls
Sterling scored 27 goals for the season and broke his record. He scored a hat-trick against Brighton
Three Atalanta players have scored 15+ goals in the Serie A season. This is the best result since 1952