Latvia

LPS priekšsēža dalība konferencē par lauku attīstību

13. septembrī Valmieras Kultūras centrā notika starptautiska konference “Lauku telpas attīstība un sabiedrības virzīta vietējā attīstība”.

Konferenci atklāja Valmieras pilsētas domes priekšsēdētājs Jānis Baiks. Konferencē uzstājās Ministru prezidents Māris Kučinskis, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, LPS priekšsēdis Gints Kaminskis, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) Reģionālās politikas departamenta direktors Raivis Bremšmits, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis un Valsts lauku tīkla sekretariāta vadītājs Edgars Linde.

Konferencē tika diskutēts par centralizāciju un reģionalizāciju, nākotnes izaicinājumiem reģionu un lauku attīstības kontekstā, vērtībās balstītu reģionālo attīstību, tematiskās darba grupas “Viedie ciemi” rezultātiem un “viedo ciemu” konceptu un attīstību Somijā. Konferences otrajā daļā norisinājās darbs grupās saistībā ar lauku vides attīstību, “viedajiem ciemiem” un to lomu lauku attīstībā, kā arī tika spriests par vienotu darbības plānu lauku attīstībai.

LPS priekšsēdis Gints Kaminskis uzsvēra, ka būtiska loma novadu attīstībā ir pašvaldību sadarbībai ar uzņēmējiem, un kā ļoti veiksmīgu piemēru minēja Smilteni. “Projektos pieejamās finanses tiek ieguldītas aizvien profesionālāk un viedāk. Par to liecina arī jaunu darbvietu izveide. Līdz ar to nevienu teritoriju neapdomīgi nedrīkst nosaukt par neperspektīvu, gluži pretēji – jāizceļ labie piemēri. Sadarbojoties pašvaldībām, nevalstiskajām organizācijām un uzņēmējiem, jāveicina teritoriju izaugsme.

Football news:

Pioli about 2:2 with Napoli: One point is a good result
Gattuso on Milan's penalty: the Rule needs to change. Jumping with your hands behind your back is another sport
Milan will offer 25 million euros for Celtic defender Ayer
Klopp on plans: Four years at Liverpool. After that, I want to do nothing for a year
Rogers Pro 1:4 with Bournemouth: Leicester play well only 45 minutes after the break
Inter and Roma are Interested in Garay
Liverpool want to sell Lovren, not let Him go as a free agent. Zenit are Interested in the player