Latvia

Mācību gada sākums Vārkavas vidusskolā

Izbaudījuši silto un jauko vasaru, skolēni kopā ar vecākiem 3. septembrī ieradās skolā, lai svinētu jaunā mācību gada sākumu.

Izbaudījuši silto un jauko vasaru, skolēni kopā ar vecākiem 3. septembrī ieradās skolā, lai svinētu jaunā mācību gada sākumu. Visai skolēnu saimei, vecākiem un skolotājiem labus vēlējumus teica skolas direktore I. Kivleniece, Vārkavas novada domes priekšsēdētāja A. Brakovska un vecāku padomes priekšsēdētāja D. Upeniece. Ar īpašām dāvanām pie mums ciemos bija ieradies „zinību krauklis” no Preiļu pils, kurš klātesošajiem uzdeva arī āķīgus jautājumus. Pēc svinīgā svētku brīža skolēni kopā ar vecākiem devās uz klases audzinātāja stundu. Nedaudz vēlāk notika informatīva skolas vecāku sapulce un tika apmeklēts dievkalpojums Vārkavas baznīcā.

Šogad 1.-12. klasēs mācās 122 skolēni, pirmsskolas grupiņu apmeklē 16 bērni. Skolēniem zināšanas apgūt palīdz 21 skolotājs. Fiziku šogad māca skolotājs Vladislavs Spriņģis. Lepojamies, ka mūsu skolā mācās Vītolu fonda stipendiāte Santa Ozerska.

Jau pirmajās mācību gada nedēļās skolā ir notikuši vairāki pasākumi. Par godu Tēva dienai 7. septembrī notika tradicionālais piedzīvojumu skrējiens ”Vārkavas bezceļi.” 13. septembrī visi 1.-12. klašu skolēni piedalījās Rudens krosā.

Par godu Latvijas simtgadei skolēni veidoja ziedu paklājus ”Ziedi no ziediem Latvijai.” Trīs 9. klases skolēni kopā ar klases audzinātāju Ilzi Lazdāni „Arēnā Rīga” apmeklēja iniciatīvas „Latvijas skolas soma” pasākumu.

12. septembrī 1.-6. klašu skolēni pulcējās uz Dzejas dienu pasākumu ”Viens prāts ar otru satikās” brīvā dabā, bet 14. septembrī 7.-12.klašu skolēni piedalījās pasākumā ”Dzīvās jūtas”, kura laikā tikās ar dzejniekiem Ilmu Kupcovu un FRED POET.

Sākusies grāmatu lasīšana un vērtēšana tradicionālajā LNB lasītveicināšanas projektā ”Bērnu, jauniešu, vecāku žūrija”.

Šajā mācību gadā skola turpina iesaistīties vēl arī citos projektos:

#) „Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai”,

#) ”Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”,

#) ”Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai”.

Lai skolēni varētu labi justies un cītīgi mācīties, vasarā skolā notika remontdarbi, kurus veica skolas tehniskais personāls, SIA ”Reibūve” un IK ”T. Brakovska”. Paldies visiem par darbu un Vārkavas novada domei par finansiālo atbalstu!

Football news:

Lampard on 3-0 with Watford: a dry Win at home, three goals scored-Chelsea played very well
Pulisic on 3-0 with Watford: Chelsea needed this win. We are confident that we can get into the top 4
Rebic scored 9 goals for Milan in 11 Serie A matches
Mikel Arteta: getting Arsenal into the Champions League seemed impossible a few weeks ago
Бав Bayern won the gold double in Germany for the 13th time
Neuer provided an assist in the German Cup final with Bayer
Sarri about 4:1 with Torino: Juve had a false sense of security after a couple of goals