Latvia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

"Man atņēma dārgāko." Māte cer, ka vēl satiks meitu, kuru marta beigās Ukrainā aizturēja krievu militāristi

"Tas ir pats dārgākais, ko man atņēma. Man neko vairāk nevajag, lai tikai atgūtu manu bērnu," ar asarām acīs saka 25 gadus vecās Viktorijas Andrušas māte.

Marta beigās viņu aizturēja krievu militāristi. "Es tā sapratu, ka viņi ir Krievijas Federālā drošības dienesta darbinieki. Kliedza man: "Dod dokumentus!" Vīru viņu nosēdināja uz ceļiem netālu no virtuves un pielika viņam klāt militāristu.

Pēc tam viņi iegāja otrā istabā pie meitas. Kā es sapratu, viņi šeit atrada viņas telefonu. Man teica: "Jūs esat slikta māte – jūs slikti audzinājāt savu meitu."

Viktorija ir matemātikas skolotāja vienā no skolām Kijivas priekšpilsētā. Pēc kara sākuma viņa aizbrauca pie vecākiem uz Čerņihivas apgabalu. Tur viņu aizturēja.

"Это самое ценное, что у меня отняли. Мне больше ничего не нужно, лишь бы вернули ребенка". Мама 25-летней Виктории Андруши, разыскивает свою дочь, учительницу математики, которую во время оккупации сел в Черниговской области задержали российские военные pic.twitter.com/WVBitfxRvu

— Радио Свобода (@SvobodaRadio) June 8, 2022

"Atvēra bāru. Izņēma visu vīnu. Paņēma visu naudu. Viktoriju izveda uz ielas. Tur pie durvīm sēdēja vīrs. Viņa atvadījās un viņu aizveda," stāsta jaunās sievietes māte.

Tiek uzskatīts, ka krievu militāristi apsūdzēja Viktoriju par to, ka viņa nodeva visus datus par Krievijas karaspēka pārvietošanos. Vietējais iedzīvotājs Maksims stāsta, ka redzējis Viktoriju. 

Kā stāsta vīrietis, kurš pazinis Viktoriju, viņa ar krievu militāristiem runājusi tikai ukraiņu valodā, ieturējusi savu patriotisko pozīciju.

Toreiz uz trīs diennaktīm aizturēta arī Viktorijas mamma. "Aizsēja man acis ar skoču, ielika mašīnā un aizveda. Kad jautāju, vai varu noņemt apsēju, militārists man sacīja: "Klusē, maita! Rīt es tevi ...."

Ukrainas puse apgalvo, ka pēc atkāpšanās krievu militāristi aizveda Viktoriju uz Krieviju. Pēdējo reizi meitene redzēta aprīļa vidū Kurskas īslaicīgās aizturēšanas izolatorā.

"Pirmo reizi es viņu redzēju Gluškova ciemā. Apdzīvotā vietā Krievijā. Ieslodzīto nometnē bija "sieviešu" palāta, kur bija mana sieva un Viktorija," stāsta bijušais krievu militāristu sagūstītais Ukrainas iedzīvotājs Vladimirs.

"Mūs aizveda uz Kurskas īslaicīgās aizturēšanas izolatoru. Sieva ar Viktoriju bija kopā vienā kamerā. Sieva redzēja Viktoriju 12. aprīlī Kurskas izolatorā."

"Cerēsim, ka viņa atgriezīsies. Tikai vajag pagaidīt... Cerēsim, gaidīsim, lai tikai atgrieztos mājās..." izmisuma pilna ir Viktorijas mamma.