Latvia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Mandātu komisija atbalsta Gendeles kļūšanu par Saeimas deputāti Adamoviča vietā

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šodien atbalstījusi lēmumprojektu, kas paredz par Saeimas deputātu apstiprināt Ludzas novada domes deputāti Alīnu Gendeli.

close-ad

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Reklāma

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šodien atbalstījusi lēmumprojektu, kas paredz par Saeimas deputātu apstiprināt Ludzas novada domes deputāti Alīnu Gendeli.

Ņemot vērā, ka aizvadītajā nedēļā, stājoties spēkā notiesājošam tiesas spriedumam, mandātu zaudējis Saeimas deputāts Aldis Adamovičs (JV), viņa vietā parlamentā nāks Gendele.

Par šo jautājumu vēl būs jābalso arī Saeimai, un lēmumprojektu par Gendeles mandāta apstiprināšanu Saeimas sēdē plānots izskatīt rītdien, 9.jūnijā.

Gendele ir Kaunatas vidusskolas direktore, Ludzas novada domes deputāte, Ludzas Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas Romas katoļu draudzes revīzijas komisijas locekle un Latgales partijas valdes locekle.

Gendele bijusi arī Ludzas novada domes priekšsēdētāja.

Adamovičš tika sodīts par krāpšanu ar īrētā dzīvokļa kompensācijām un dienesta viltojumu. Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa 2021.gada augustā Adamovičam par transporta un dzīvojamo telpu īres kompensāciju izkrāpšanu piesprieda 6000 eiro lielu naudas sodu. Tiesa piemēroja arī liegumu uz gadu un vienu mēnesi ieņemt Saeimas deputāta amatu.

Adamovičs spriedumu pārsūdzēja, bet nākamās tiesas instances spriedumu atstāja negrozītu.

Politiķis nepiekrita celtajai apsūdzībai, apgalvojot, ka nav neko izkrāpis.