Latvia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Melnās jūras labības koridora lieta Turcijas un Krievijas sarunās nevirzās uz priekšu

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs un Turcijas ārlietu ministrs Mevlits Čavušoglu preses konferencē Ankarā, Turcijā 8. jūnijā. (Foto: REUTERS/SCANPIX)

Pēc Turcijas un Krievijas ārlietu ministru sarunām trešdien Ankarā iecere nodrošināt Melnajā jūrā koridoru, lai kuģi no Ukrainas ostām varētu izvest labības kravas, joprojām nav pavirzījusies uz priekšu.

Krievija jau ir paveikusi savu daļu, un tagad mīnu aizvākšana ir atkarīga no Ukrainas puses, ar Turcijas ārlietu ministru Mevlitu Čavušoglu kopīgajā preses konferencē apgalvoja Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs.

"Mēs esam gatavi garantēt drošību kuģiem, kas pamet Ukrainas ostas un dodas uz šaurumiem," sacīja Krievijas ministrs.

Atrisinājums teorētiski ir iespējams, pateicoties Turcijas piedāvājumam palīdzēt atbrīvot jūras ūdeņus no mīnām un garantēt drošu kuģošanu, sacīja Lavrovs.

Savukārt Čavušoglu norādīja, ka Turcija dotu priekšroku ANO plānam, kas paredz iesaistīt visas trīs valstis un ANO, piebilstot, ka vienošanās vēl ir jāpanāk Ukrainai un Krievijai.

Lavrovs centās mazināt pasaules bažas par Ukrainas ostās nobloķētajām labības kravām, apgalvojot, ka tā pasaules pārtikas krīzes kontekstā esot "maza problēma".

Pievienot komentāru