Latvia

Negadījums gaisa trošu ceļā Alūksnē saistīts ar kļūmi saziņā starp instruktoriem

Pirmdien gaisa trošu nobraucienā Alūksnē notikušais negadījums, kurā cieta sieviete, ir saistīts ar cilvēcisko faktoru un laika apstākļu, proti, vēja radītu traucējumu izraisītu rācijas saziņas kļūmi starp instruktoriem, kuras dēļ braucējs trasē tika palaists par ātru, informēja Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Reklāma

Kā objekta īpašnieku – Alūksnes novada pašvaldību – informējis tā nomnieks SIA "Rekta", negadījums noticis pašās nobrauciena beigās, uz piezemēšanās platformas, un tas nekādā veidā nav saistīts ar trošu ceļa drošību. Trošu ceļš ir tehniski drošs turpmākai izmantošanai, tas pēc notikušā ir atkārtoti apsekots, pārbaudīts un notestēts, uzsvēra Aploka.

Cietusī sieviete tika nogādāta ārstniecības iestādē medicīniskās palīdzības saņemšanai. Pēc Aplokas stāstītā, uzņēmuma, kas no pašvaldības nomā gaisa trošu nobrauciena iekārtu un sniedz šo pakalpojumu, pārstāvji ir tikušies ar cietušās ģimenes locekli un vienojušies par atbalstu, kādu sniegs cietušajai personai - uzņēmums apmaksās visus ar ārstēšanos saistītos izdevumus.

Aploka norādīja, ka uzņēmuma pārstāvji pašvaldību ir informējuši, ka pēc notikušā gaisa trošu nobraucienā ir veikta iekšējā izmeklēšana un tiks ieviesti papildu darba drošības uzlabojumi, lai turpmāk šādas situācijas nenotiktu. Objektā regulāri tiek veikta trases apsekošana un iekārtu apkope atbilstoši standartā paredzētajam.

Aploka skaidroja, ka "Rekta" ir septiņu gadu pieredze nozarē. Gaisa trošu nobraucienam Alūksnē ir unikāla, ASV izstrādāta bremzēšanas sistēma ar magnētisko bremzi, kas ir droša lietotājam.

350 metrus garais nobrauciens ar ātrumu 50-56 kilometri stundā ir ātrākais nobrauciens Latvijā un ļauj cilvēkam baudīt lidojumu no Tempļakalna pussalas, kur izbūvēta starta platforma, uz Pilssalu, kur atrodas piezemēšanās platforma.

Gaisa trošu nobrauciens atsāks savu darbu trešdien, 5.augustā, un turpmāk strādās no plkst.11 līdz 19 katru dienu, sacīja Aploka.

Jau ziņots, ka pirmdien pulksten 13.40 Alūksnē kāda sieviete, braucot pāri ezeram ar gaisa trosi, saskrējās ar iepriekšējo braucēju, kā rezultātā sieviete guva miesas bojājumus un nogādāta medicīnas iestādē.

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Zane Vaskāne informēja, ka policija skaidro notikušā apstākļus, sākts kriminālprocess.

Football news:

Mourinho on bale: Happy and professional, but not ready yet. I hope he returns after a break for the national teams
Lukaku caught up with Ronaldo in the list of Serie A scorers, scoring twice against Benevento. Forwards have 3 goals
Schalke was led by former Augsburg coach Baum. Naldo joined his staff
Lukaku scored Benevento in the 28th second. This is Inter's record in Serie A for collecting statistics
Karl-Heinz Rummenigge: Xabi Alonso is an Interesting coach for Bayern. He's a great guy
Van de Beek's agent: Donny is happy at Manchester United. Svart spoke as a mentor and adviser, this is his personal opinion
The test passes a medical examination in Barcelona. He will almost certainly sign a contract. Koeman on defender