Latvia

Par EKRE līderi ievēlēts Martins Helme

Par Igaunijas valdošajā koalīcijā ietilpstošās labēji populistiskās Konservatīvās tautas partijas (EKRE) jauno priekšsēdētāju sestdien ievēlēts līdzšinējais EKRE priekšsēdētāja vietnieks, finanšu ministrs Martins Helme.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Reklāma

Par Martinu Helmi kā vienīgo kandidātu EKRE līdera amatam balsojuši 383 partijas kongresa delegāti no 391.

Par viņa vietniekiem ievēlēti pašreizējais partijas vadītājs un iekšlietu ministrs, Martina Helmes tēvs Marts Helme, EKRE Rīgikogu frakcijas priekšsēdētājs Sīms Pohlaks un parlamenta spīkers Henns Pelluāss.

Kā, uzrunājot kongresa delegātus, sacījis Martins Helme, viņa mērķis ir panākt, lai Igaunija kļūst par "Baltijas Šveici", nevis "jaunu Ziemeļvalsti".

"Kādu es gribētu redzēt Igauniju? Es gribētu, lai Igaunija kļūst par Baltijas jūras Šveici - gudru, strādīgu, tehnoloģiski attīstītu, brīvu, drošu, morāli skaidru, ainaviski skaistu, neatlaidīgu, pašapzinīgu un bagātu suverēnu nacionālu valsti," viņš paziņojis. "Aizmirsīsim, ka mums jākļūst par jaunu Ziemeļvalsti. Tāda politiskā paradigma un sabiedrības modelis jāuzlūko nevis kā paraugs, bet drīzāk kā brīdinājums."

Jaunais EKRE priekšsēdētājs norādījis, ka par partijas svarīgāko uzdevumu šobrīd jākļūst Igaunijas ekonomikas nostiprināšanai, lai pēc iespējas ātrāk izkļūtu no krīzes.

"Mūsu svarīgākais uzdevums ir nodrošināt darba vietas mūsu cilvēkiem, un ne tikai darbavietas, bet arī pienācīgi apmaksātu darbu. (..) Mūsu nešaubīgā iestāšanās par Igaunijas cilvēkiem un nacionālu Igaunijas valsti nodarbinātības jautājumos apliecina, ka mūsu iebildumi pret masveida imigrāciju nesakņojas rasismā vai citās fobijās, bet gan vēlmē saglabāt Igauniju kā Igauniju un nodrošināt, ka te ir labi dzīvot," viņš uzsvēris.

Martins Helme atzinis, ka partijas mērķis ir uzvarēt nākamajās Rīgikogu vēlēšanās un veidot valdību, un izteicis gatavību uzņemties šādas valdības vadību. "Es būtu gandarīts, ja valdību varētu izveidot tikai no mūsu frakcijas biedriem, bet piekristu arī veidot koalīciju," viņš piebildis.

Līdzšinējais EKRE līderis Marts Helme pirms nedēļas paziņoja, ka vairs nekandidēs uz šo amatu, un par partijas vadītāju ieteica savu dēlu.

"Esmu bijis partijas priekšsēdētājs astoņus gadus, vairāk nekā desmito daļu savas dzīves," 70 gadus vecais Marts Helme sacīja EKRE pilnvaroto padomes sanāksmē un uzsvēra, ka pēc nākamajām parlamenta vēlēšanām Igaunijas Konservatīvajai tautas partijai "jākļūst par premjerministra partiju".

44 gadus vecais Martins Helme, tāpat kā tēvs, beidzis Tartu Universitātes Vēstures fakultāti.

EKRE līderi ir pazīstami ar odioziem izteikumiem. Tā, piemēram, decembrī Marts Helme par Somijas valdības vadītāju Sannu Marinu sacīja, ka "pārdevēja uzdienējusies līdz premjerministra postenim". Savukārt Martins Helme nesen paziņoja, ka prezidente Kersti Kaljulaida būtu jāatceļ no amata, jo uzlikusi veto vairākiem parlamenta pieņemtiem likumiem.

Football news:

Barcelona refused to sell for 60 million euros Trinca u, bought from Braga for 31 million. The club count on him
Chelsea will compete with Everton for Regilon. Real Madrid is ready to sell him
Espanyol asked La Liga to cancel the flight. The Catalans have been in the relegation zone since the fifth round
Inter have not yet decided on Conte's future. Everything will be decided after the Europa League
Haji resigned as Viitorul's coach
Karim Benzema: Ronaldo's Game made me love football
Sanchez will break his contract with Manchester United and leave for Inter for free. It will receive 7 million euros a year