Latvia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Par valsts noslēpumu Krievijā nolemj atzīt Ukrainā kritušo sarakstus

Ukrainā kritušo Krievijas karavīru saraksti Krievijā atzīti par "informāciju, ko Krievijas Federācijā aizliegts izplatīt," un par "valsts noslēpumu". (Foto: AFP/Scanpix)

Ukrainā kritušo Krievijas karavīru saraksti Krievijā atzīti par "informāciju, ko Krievijas Federācijā aizliegts izplatīt," un par "valsts noslēpumu", vēsta tīmekļa medijs "74.RU".

Krievijas tiesa izskatījusi kara prokuratūras prasību par kritušo sarakstu, kas izvietots Pleskavas vietnē "60.RU". Šī vietne līdz ar "74.RU" ietilpst pilsētu interneta mediju tīklā "Shkulev Media Holding".

"Kaļiņingradas apgabala Svetlogorskas pilsētas tiesa izskatīja Baltijas flotes garnizona 73.kara prokuratūras prokurora prasību, kas pieprasīja vietnē "60.RU" publicēto Ukrainā kritušo sarakstu atzīt par informāciju, ko Krievijā ir aizliegts izplatīt. [Krievijas mediju uzraudzības dienesta] "Roskomnadzor" pārstāvis atbalstīja prokuratūras viedokli," teikts paziņojumā.

"Tiesa, uzklausot puses, nonāca pie secinājuma, ka Ukrainā kritušo saraksts ir liecības, kas atklāj personālsastāva zaudējumus kara laikā, miera laikā un īpašo operāciju īstenošanas periodā."

"Tiesa arī norādīja, ka šie dati ir valsts noslēpums, par kura izpaušanu var draudēt kriminālatbildība," teikts paziņojumā.

Medija "74.RU" redakcija paziņojusi, ka pēc tiesas lēmuma vietne "60.RU" var tikt iekļauta "Vienotajā domēna vārdu reģistrā, kas satur informāciju, kuras izplatīšana Krievijā ir aizliegta", un nobloķēta.

"Žurnālistu un redakcijas drošības vārdā" medijs "74.RU" nolēmis preventīvi izdzēst materiālus, kas satur kritušo Krievijas karavīru vārdus.

Pievienot komentāru