Latvia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Sankcijas likvidē Krievijas 15 gados panākto ekonomisko progresu

Vairums Rietumu veikalu un uzņēmumu beiguši savu darbību Krievijā. (Foto: AP/Scanpix)

Rietumvalstu noteiktās sankcijas Krievijai saistībā ar iebrukumu Ukrainā likvidē 15 gados panākto valsts ekonomisko progresu un 30 gadus ilgušo integrāciju ar rietumvalstīm, liecina Starptautiskā Finanšu institūta (IIF) veikta analīze.

Taču IIF ekonomisti brīdina, ka šī ietekme ir mainīga, jo pret Krieviju tiek noteiktas aizvien vairāk sankciju, un Maskava varētu sniegt atbildes triecienu, jo sevišķi enerģētikas jomā.

Radītais kaitējums krietni sadārdzinās iespēju Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam turpināt šo karu, taču sankcijas nedarbojas kā "slēdža nospiešana", norāda institūta ekonomiste Elīna Ribakova.

IIF prognozē, ka Krievijas ekonomika šogad samazināsies par 15%, bet nākamgad - par 3%.

Tādējādi pašreizējā situācijas attīstība likvidēs ekonomisko progresu, ko Krievija panākusi pēdējos 15 gados, teikts institūta ziņojumā.

Finanšu sakcijas, tai skaitā liegšana Maskavai apmaksāt savas ārvalstu parādsaistības, patēriņa cenu kāpums un ārvalstu uzņēmumu aiziešana no Krievijas tirgus samazina iekšzemes pieprasījumu, tādējādi aptumšojot ekonomikas perspektīvas īstermiņā, kā arī vidējā un ilgtermiņā, skaidro IIF.

Pievienot komentāru